Громадяни діють Новини

Активісти в Рівному вчилися використовувати у своїй діяльності підхід, що базується на правах людини

Підвищували спроможності своїх громадський організацій із застосування у своїй діяльності принципів, що базуються на правах людини, активісти з Рівненської, Волинської, Хмельницької та Київської областей під час триденного тренінгу, що відбувався 9-11 лютого в Рівному.

На цьому навчанні його учасники дізналися, зокрема, про стратегію і планування діяльності організацій громадянського суспільства з використанням цього підходу та аналізували структуру проблеми (ситуацію, її причини, ролі носіїв прав і носіїв обов’язків, шукали «прогалини» в потенціалах). На практичних прикладах вчилися застосовувати підхід, що базується на правах людини, на етапах розробки, планування, реалізації, моніторингу та оцінки проекту.

Підхід, заснований на правах людини (ППЛ), став одним з керівних підходів у діяльності міжнародних організацій і агенцій розвитку. Організація Об’єднаних Націй та її установи почали впроваджувати принципи ППЛ в усі свої програми задля сприяння сталому соціальному розвитку. Протягом усього цього процесу все більшою стає роль організацій громадянського суспільства (ОГС), оскільки ці організації мають найбільший потенціал для застосування підходів сталого розвитку на місцях. ППЛ на сьогодні вважається максимально прийнятним підходом для сприяння соціальному розвитку.

Загалом участь у заході взяли 20 громадських активістів з Рівного, Демидівки, Луцька, Кам’янець-Подільського та Ірпіня.

Як зазначили в анкетах-опитуваннях за результатами тренінгу майже всі його учасники, отримані на заході знання вони вже найближчим часом використовуватимуть при плануванні діяльності своїх організацій, написанні проектів та проведенні адвокаційних кампаній.

«Власне, до тренінгу я мав дуже розмите уявлення про те як треба проводити компанії з відстоювання таких прав. Крім того, мені не вистачало досвіду й в плануванні проектів. Під час триденного тренінгу зміг суттєво пропрацювати ці навички. Працювали самовіддано, тому наша група була активною і шумною, ми малювали ілюстрації, складали схеми, щоб краще донести свою думку. Отримані знання, без сумніву, стануть хорошою основою для подальшого вдосконалення громадської діяльності», – зауважив керівник ГО «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг.

«Я щиро переконаний у тому, що той потрачений час під час спільної роботи на цьому тренінгу дозволить зробити нашу громадську діяльність ефективнішою, точнішою і такою, що відповідає потребам і запитам, у першу чергу, тих людей, на яких ми її спрямовуємо», – підсумував на завершенні заходу тренер, директор РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький.

До слова, в майбутньому проекті з підтримки громадянського суспільства ПРООН підтримуватиме конкретні ініціативи, запропоновані громадськими організаціями для вдосконалення їх політики і практики і приведення їх у відповідність до принципів ППЛ. Більше інформації можна дізнатися на сайті Програми розвитку ООН в Україні.

Тренінг організований РОГО «Комітет виборців України» (м. Рівне), ГО «MART» (м. Чернігів) та ПРООН в Україні в рамках проекту «Демократизація, права людини та розвиток громадянського суспільства в Україні» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Фоторепортаж із заходу

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса