Громадяни діють Новини

Активісти з України вчилися в Рівному використовувати позасудові та судові інструменти в громадських кампаніях

Чотириденний тренінг «Використання позасудових та судових інструментів у громадських кампаніях» для активістів з 8 областей України проходив з 28 по 31 березня в готельно-ресторанному комплексі «Айвенго» поблизу Рівного.

Впродовж першого дня навчання учасники вивчали тему прав людини в основі проведення громадських кампаній. Зокрема, дізналися про те, що таке концепція прав людини, як розрізняти матеріальне і процесуальне право, які є міжнародні і національні документи у сфері прав людини та яка структура органів влади з особливостями застосування правових норм.

Наступного дня учасники тренінгу вивчали позасудові механізми захисту прав людини. Тренери показали, як шукати і використовувати публічну інформацію з відкритих он-лайн реєстрів та інших джерел. Після цього розглянули тему оскарження та впливу на неправомірні дії як інструмента громадської кампанії. І на завершення учасники дізналися, як можна використати і які позасудові інструменти публічного впливу на зміну ситуації.

Темою третього дня тренінгу стали вже судові та пов’язані з ними механізми захисту прав людини. Так, спочатку тренери розповіли про правила і процедури вирішення справ судами України. Згодом учасники вчилися на практиці користуватися можливостями сучасних он-лайн сервісів у судових процесах. І наостанок спробували, як використовувати судову практику в цілях громадських кампаній.

В останній день навчання його учасники в групах на власних практичних прикладах вчилися організовувати громадські кампанії з використанням позасудових і судових механізмів.

Тренінг проводили досвідчені тренери: керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України», адвокат Микола Глотов та агент змін Prozorro на Рівненщині, практикуюча юристка Мирослава Примак.

Загалом у навчанні взяли участь 20 громадських активістів з 8 областей України: Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської, Луганської, Рівненської, Чернівецької, Чернігівської областей.

«Дуже сподобалася структура тренінгу – досить зручна побудова, – каже його учасник Сергій Бурлака з ГО «Земляки з Криворіжжя» (м. Кривий Ріг). – Навіть якщо ви «не в темі», з такою подачею матеріалу дуже швидко відбувається інтеграція в коло проблем та освоєння інструментів їх вирішення. Загалом тренінгова програма сприймається цілісною і, мабуть, тому надихає на активні дії в своїй громаді. Приїдемо додому – почнемо діяти! Дякуємо організаторам за такий чудовий та, що важливо, корисний захід».

Тренінг «Використання позасудових та судових інструментів у громадських кампаніях» організований РОГО «Комітет виборців України» в межах проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса