Коментарі

Бої за рівненський Парк Слави

«На війні всі засоби добрі» – цей крилатий вислів приписують відомому італійському філософу та політичному діячу Ніколо Макіавеллі. Не знаю чи читали праці Маківеллі ті, кому свербить будувати у Парку Слави. Однак схоже саме цим принципом вони користуються у своїй діяльності. Спроба захоплення земельної ділянки у рекреаційній зоні почалась ще два роки тому. Проте не одним Парком Слави обмежуються скандали пов’язані з будівництвом. Тож почнемо з початку, пише “ВСЕ”.

Історія конфлікту почалась ще навесні 2014 року. Тоді невідома фірма загородила і почала забудовувати 68 соток землі в рекреаційній зоні міста, у Парку Слави. Те, що тут будівництво заборонене Законом, схоже нікого із забудовників не лякало.

Як виявилося згодом, згідно з договором оренди, датованого ще 2008 роком, Рівненська міськрада надала для ППФ «Офіс-дизайн» в районі Пагорбу слави 8,8 соток для будівництва закладу громадського харчування. Був збудований металевий каркас поряд із зупинкою громадського транспорту. Однак невдовзі поряд будівельна техніка почала розчищати майданчик для будівництва житлового будинку, а в Інтернеті з’явилися пропозиції купити квартиру у майбутній висотці. Це викликало неабиякий резонанс у суспільстві, на який просто не могли не зреагувати правоохоронні органи. Нагадаємо, все відбувалось одразу після революції Гідності і на початку війни.

Прокуратура Рівного в рамках кримінального провадження встановила, що організацією, яка безпосередньо виконувала будівельні роботи на Пагорбі Слави, був Житлово-будівельний кооператив «Домо-Буд» (фірма через засновників прямо пов`язана з “Набережним кварталом”. – Прим.авт.). Рівняни власноруч зупинили незаконне будівництво на Пагорбі слави.

Продовжити тут будівельні роботи, щоправда безуспішно, спробувало ТзОВ «Зелений дуб», одним із засновників якого є людина «Набережного кварталу» В`ячеслав Кочубей, тодішній керівник «інвестора».

Допоки правоохоронці мляво шукали крайніх, незаконне будівництво зупинили небайдужі  рівняни. Паркан знесли і мало не знищили будівельну техніку. Зрештою горе-інвестору довелося швиденько забиратися з Парку Слави. На площадці у парку, де хотіли звести будинок, залишилось кілька бетонних блоків. Як показали цьогорічні події – залишили їх там не випадково.

Ще у 2014 році почав «тліти» інший будівельний скандал, у якому фігурували фірми пов’язані з «Набережним кварталом». На вулиці Кіквідзе (нині вулиця Небесної сотні – авт.), де раніше був хлібозавод, почали розчистку майданчика для будівництва житлового комплексу із назвою «Ріверсайд». Скандал розгорівся у сесійній залі Рівненської міської ради.

Згідно з проектом рішення депутатам пропонувалося розірвати договір оренди з ВАТ «Концерн Хлібпром»і передати ділянку на 50 років в оренду ТзОВ «Концерн Хліб-пром». Тоді перед міськими обранцями виступив Голова асоціації представників будівельної галузі Рівного Ігор Мічуда. Він наголосив, що уперше в Рівному стався такий прецендент, коли будівництво ведеться без жодної дозвільної документації.

Тодішній прокурор міста Тарас Ільящук сказав, що будівництво незаконне і порушені вимоги стосовно ведення будівництва. Умовами договору оренди було передбачено, що ця земля має використовуватися за цільовим призначенням. Зведення будинку паперами не передбачено. Якщо міська рада підтримає рішення про укладання нового договору з підприємством, то прокуратура його оскаржить.

Міський голова Володимир Хомко фактично став на бік забудовників, аргументувавши тим, що близько півсотні людей уже купили квартири у майбутньому будинку. Проте депутати вирішення питання все ж відклали. І воно перекочувало у 2015 рік.

Зрештою депутати Рівнеради дали компанії-забудовнику час на усунення порушень і можливість пройти всю законну процедуру виділення землі та погодження відповідних документів. За інформацією з різних джерел, це обійшлося забудовникам у суму еквівалентну мільйону гривень.

Як виявилося, питання із незаконним будівництвом у Парку Слави не вичерпалося у 2014 році. Міська рада тишком програла суд у першій інстанції. Господарський суд Рівненської області, в особі його судді Оксани Андрійчук, погодився із аргументами забудовника-правопорушника і визнав частину (майже 72 квадратних метри) закинутого зарослого пустиря на Пагорбі слави у Рівному самовільним будівництвом, дозволивши його узаконити. Отут варто пригадати покинуті забудовником кілька бетонних блоків.

Ті ж самі фірми, пов’язані з «Набережним кварталом» не позбулися бажання будувати у рекреаційній зоні і відкремсати у міста під забудову частину парку. І якби не пильність активних рівнян, у них це цілком могло б вийти.

У хід були пущені сокири, лопати та трактор: з таким спорядженням кілька десятків активістів взялися розчищати ділянку. Головною метою було показати, що громада міста й надалі готова відстоювати парк. Незважаючи на хитрого забудовника і візуальні галюцинації суддів, люди не допустять знищення парку у Рівному. Щоб назавжди відбити бажання зазіхати на паркову зону активісти виступили з ініціативою влаштувати тут алею присвячену загиблим у війні на сході. Зрештою логіка у цьому є, адже Парк Слави, це меморіал загиблим солдатам у Другій світовій війні.

Забудовнику і цього разу довелося відступити. Проте схоже лише для того, щоб придумати наступний крок.

На попередній сесії Рівненської міської ради перед депутатами виступив член спілки ветеранів АТО Іван Лепеха. Який говорить, що замість вшанування загиблих треба подбати про живих. І від імені АТОвця просить віддати їм під будівництво житла… Правильно: ділянку на Пагорбі Слави. Не будь-яку іншу, де не порушується закон, не забудовується парк, а саме ділянку, яку раніше вже хотіли прихватити спритні забудовники.

За словами Івана Лепехи, вони самі знайдуть інвестора, який збудує будинок для ветеранів. Не знаю як ви, а у мене це викликає сумнів. Ні, не те, що не знайдуть «інвестора». Думаю якраз «інвестора» вже знайшли. І він чудовим чином може виявитися знову пов’язаним із «Набережним кварталом». Я сумніваюсь у тому, що ветерани одержать у тому будинку квартири. Можливо одну-дві для тих, хто допоможе під прикриттям благої справи здобути бажану землю в рекреаційній зоні.

Як виявилося, керівництво однієї з ветеранських організацій цілком підтримує варіант з парком. Більше того, схоже те, що там будувати заборонено, – зовсім їх не цікавить. Просто хочеться!

Рівненська журналістка Інна Білецька на своїй сторінці у соціальній мережі “Фейсбук” цікавий аудіозапис розмови з керівником Центру АТО при Рівненській облдержадміністрації Валентином Пахолюком. Чоловік говорить, про те, що Парк Слави потрібно весь забудувати.

 

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса