Коментарі Статті

Будувати аквапарк у Рівному не будуть ?

Будувати аквапарк біля центру Рівного не будуть. Принаймні, так каже міський голова Рівного Володимир Хомко. Який, до слова, сам зірвав шкал відгуків, озвучивши ідею зведення гідроспоруди у зеленій зоні в ефірі однієї з радіостанцій. Після публічної заяви пройшло вже два місяці. І запал коментаторів стих. Лише зараз мер Рівного наважився розповісти, що його сенсаційна заява була лише жартом, який підхопила бульварна преса.
 
Проте цією ситуацією мають намір скористатися активісти, яким небайдужа доля парку. Як вони самостійно будуть рятувати «легені» міста, дізнавалася кореспондент ERVE.UA
«Танцювали та не вклонилися»
 
Площа парку 2, 65 га. На його території є незавершене будівництво. Ще у 80-х там зводили культурно-мистецький комплекс, але тоді грошей забракло і його так і не здали в експлуатацію. За час незалежності рівняни уже встигли Володимира Хомка тричі переобрати мером, але в господарника «руки» туди ще не доходили.
b8339c9435581b2957d94ba14de0297f
За десятки років дерева та кущі виросли і утворили гарну зелену зону. А ось бетонні плити та зведенні споруди почали руйнуватися. Вночі багато хто з рівнян обходить його стороною, адже через відсутність освітлення весь парк покритий пітьмою. А вдень по ньому здебільшого гуляють мешканці Грабника, бо альтернативної зони для відпочинку в них просто немає.
Не зважаючи на відсутність елементарних смітників, там більш-менш чисто. І не гірше, ніж у парку Шевченка.
Час від часу прибирають територію працівники Тресту зеленого господарства. Хоч на балансі цього управління парк не перебуває. Його мали їм передати ще у 20013-му, але щось пішло не так. До того він перебував на балансі ДКП «Міське об’єднання парків культури та відпочинку м. Рівного». І не зрозуміло, хто ж ним зараз має опікуватися. Принаймні бюджетні кошти на його утримання відтоді нікому не виділяли.
 
Парк був приватним!
У коментарі виданню «Press-Центр» міський голова Рівного взагалі зазначив, що парком колись володіла невідома особа.
«Виявляється, що територія біля ПДМ не належала місту. Тож, щоб знайти її власника, довелося по процедурі виставити відповідне оголошення в Інтернеті. Власник знайшовся і погодився передати цю ділянку в комунальну власність»,- каже Хомко.
Але це стосується лише тієї частини парку –  1, 5 га, де розташовані бетонні блоки. За словами мера, щоб їх прибрати, потрібно витратити з бюджету кілька мільйонів гривень. Тому таких грошей «на вітер» зараз викидати ніхто не хоче. Відтак подумали там збудувати аквапарк. Але це все – фікція. Для цього влада і запустила інформаційну «качку». За парк відразу заступилися активісти, які почали підбурювати депутатів.
a66b8c497e10f92e43b2eb90aec559b3
А тим часом, на вулиці Костромській для будівництва аквапарку Хомко вже пригледів ділянку розміром понад 3 га. Що це саме за земля, мер Рівного не розголошує. Ніби, боїться зірвати домовленості з інвесторами.
 
Рятувати парк будуть за «Громадський бюджет»
Хоч висловлювання мера і розлютило мешканців, але це дало поштовх для народження нових ідей. Одразу два проекти облагородження території подали на розгляд  «Громадського бюджету».
Перший проект стосується облаштування у парку ПДМ спортивного майданчика із встановленням вуличних тренажерів призначених для дітей, молоді та осіб з обмеженими можливостями. Ідею запропонувала – Аліна Костюкевич. Вартість її реалізації – 600 тисяч 496 гривень. Детальніше з пропозицією можна ознайомитися ТУТ.
32992587d4b7b9b3720730d34705be5c
Подібну ідею запропонували Тетяна Клименко разом із Зурабом Кантарією та Оксаною Майбородою. Вони хочуть облаштувати у парку сім відпочинкових зон для забезпечення різних потреб: арт-зона, зона активного відпочинку, територія для дітей, вуличних тренажерів, настільних ігор, вигулу собак. Таким чином вони прагнуть за кілька років відновити рекреаційний потенціал парку.
Сума питання – 327 тисяч 500 гривень.  Деталі проекту ТУТ.
60ec49f086fe986bb6d88398e344c8a9
«Я живу в цьому районі, тут не страшно, як багато хто думає. Це чудова зона для відпочинку. На охайний вигляд парку не потрібні мільйони, головне мати бажання. Тут можна проводити різноманітні фестивалі, конкурси. Парк біля ПДМ може стати улюбленим місцем рівненської молоді. Головне, щоб він тут був, а не аквапарк чи інша забудова. У нас в місті багатоповерхівок вистачає, потрібні парки»,- каже Тетяна Клименко.
Нині всі поданні проекти на громадський бюджет перевіряють фахівці. За кращі з них згодом голосуватимуть рівняни. Якщо ж одна з ідей отримає схвалення, то в питанні благоустрою парку у наступному році відбудуться зрушення.
А поки рівненський гурт «OtVinta» на бетонних плитах, так званому амфітеатрі, зняв новий кліп. І так долучився до популяризації парку.
d2e23023b317fb29d8d2ac089bf463f5
Проте це ще не кінець боротьби за майбутнє парку, а затишшя перед бурою. Активісти найбільше бояться, що на ласому шматку землі хтось захоче звести багатоповерхівку. 
Юлія ДРУКТЕЙНІТЕ

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса