Громадяни діють Новини

Вчителі Рівного дізналися про особливості цьогорічного виборчого процесу

Про юридичні особливості проведення цьогорічних чергових виборів Президента України дізналися вчителі правознавства зі шкіл Рівного. Про них їм розповів заступник директора з правових питань РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов під час заходу в ЗОШ № 18.

Серед питань, які цікавили вчителів, були про те, звідки береться список виборців на виборчій дільниці і як діяти, коли до нього потрапила людина, котра давно померла чи дитина, яка в день голосування ще не досягне повноліття.

Один із вчителів розповів, що кілька років тому був свідком випадку, коли в списку виборців батько, який прийшов проголосувати на виборчу дільницю, помітив свою малолітню дитину.

На подібні випадки Микола Глотов порадив реагувати, а не залишати їх поза увагою. Так, якщо виборець помітить помилку під час ознайомлення з попереднім списком виборців, то варто повідомити про це комісію, подавши письмову заяву. А ще краще – написати про це заяву до органу Державного реєстру виборців. Якщо ж таке трапиться в день голосування, то, крім членів комісії, яка буде організовувати голосування на дільниці, треба обов’язково повідомити про це в письмовій формі відділ ведення Державного реєстру виборців.

Нагадав Микола Глотов присутнім і про можливість виборцям до 25 березня подати заяву про тимчасову зміну місця голосування. Це на випадок, якщо людина зареєстрована за місцем проживання в одному населеному пункті, а в день голосування – буде в іншому.

Представник Рівненського КВУ звернув увагу присутніх на можливості долучення вчителів до роботи у виборчих комісіях.

«Впевнений, що проведення подібних заходів вкрай важливе і потрібне саме для вчителів права, – вважає Микола Глотов. – Адже вони в подальшому ретранслюють отримані знання не лише в спілкуванні зі своїми учнями, а й іншими вчителями, знайомими і членами своїх сімей. Тому це один із кроків, які можуть підвищити правову культуру громадян України».

У заході взяли участь також методист вищої категорії КУ «Рівненський міський методичний кабінет РМР» Тетяна Грещук та перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Наталія Яцюк. Зокрема, пані Наталія говорила про законодавче регулювання питань протидії булінгу в навчальних закладах.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса