Коментарі

Віталію Шабуніну СБУшники організували фейковий пікет (ВІДЕО)

Шестеро людей із плакатами і пред`явами різного змісту: від звинувачень за нібито незадекларовані статки до дефіциту пенсійного фонду, прийшли до будинку антикорупціонера Віталія Шабуніна, який сам родом із Рівного. Фото Віталія Шабуніна

Під вікнами голови антикорупційної організації «Центр протидії корупції», екс-депутата Рівненської міської ради Віталія Шабуніна у неділю, 9 квітня, пройшов пікет, пише “4Влада“. Учасники дійства прийшли з плакатами зі звинуваченнями в адресу Шабуніна. Організаторами так званого «пікету» він вважає заступника голови СБУ Павла Демчину. А активісти Автомайдану повідомляють, що правоохоронці на чолі із керівником управління СБУ із захисту національної державності Романом Матковським, просили їх відзняти будинок якогось «сепаратиста». Активісти лише на місці події зрозуміли, що мова йшла про Шабуніна.

Про це Віталій Шабунін пише у своєму Фейсбуці.

«Вчора СБУшники під моїм будинком провели перформанс. Спочатку проїхалися повз дім на автомобілі –упевнилися, шо вдома. І десь за годину прийшли. Шість громадян, куратор з фотіком і 5 плакатів. На плакатах – всі фобії та вся біль СБУшників: «Задекларуйся, будь мужиком, не боягузом», «Продай будинок – купи в НАБУ прослушку!», «Віталік! Тікати марно – не знайдуть наші, знайдуть американці!», «Звідки гроші на будинок?».

Плакати прийшли окремо від громадян, бо пояснити їх суть вони не змогли», – пише Віталій Шабунін у своєму Фейсбуці.

Пікет біля будинку Віталія Шабуніна. Його учасники переважно мовчали і ховали обличчя. Фото: Автомайдан

Віталій Шабунін також оприлюднив відео на якому запитує учасників протесту які питання вони мають до нього і просить пояснити суть написаного на плакатах. Втім жоден із них не зміг пояснити.

Очільник ЦПК переконаний, що протест біля його будинку – це помста представників СБУ на чолі з заступником голови СБУ Павлом Демчиною, який також родом із Рівного. Про таємні статки пана Демчини, до речі, нещодавно повідомили журналісти Громадського.

Керував процесом нібито очільник управління СБУ із захисту національної державності Роман Матковський, про причетність якого повідомляють на Фейсбук-сторінці Автомайдану.

«Минулого тижня нас попросив про допомогу наш добрий друг, ветеран АТО Жора Турчак. За інформацією, яку він мав від СБУ, потрібно було дроном відзняти помешкання підозрюваних у сепаратизмі осіб, що нібито проживають на даний момент на території Київської області. Ми без проблем погодилися допомогти, адже вже сотні разів знімали дроном подібні відео.

І от учора, 9-го квітня, один із активістів Автомайдану разом зі співробітниками СБУ виїхав на дане завдання. Місце зйомок до самого приїзду було невідоме. І яким же було здивування автомайданівця, коли, приїхавши на місце, вже під час зйомок будинку потенційного «сєпара», він упізнав… громадського активіста Віталія Шабуніна з «Центру протидії корупції», – йдеться у дописі Автомайдану.

У учсаників дійства були запитання до статків Вітлія Шабуніна, мовляв, за які гроші він побудував будинок і чому не подав декларацію. Насправді ця інформація є у відкритому доступі, попри те, що Шабунін не є державним службовцем

Автомайданівці пишуть, що коли повідомили СБУшників, що впізнали Шабуніна, ті навіть не забрали відзняте відео. Активісти вважають такі дії правоохоронців вироком Службі безпеки, яка замість боротьби зі справжніми сепаратистами, займається «травлею» громадських активістів.

СБУшники можуть мститися Віталію Шабуніну через те, що антикорупційна організація Центр протидії корупції подала до суду на Службу безпеки України через засекречення інформації з декларацій співробітників СБУ. Справа у тому, що керівництво Служби безпеки інформації з декларацій вважає державною таємницею. А співробітники подають декларацій не до НАЗК, а у власну закриту систему, доступ до якої мають тільки в Службі. Такі дії активісти ЦПК вважають незаконним. Тому і судяться.

Почути думку СБУшників з приводу вчорашніх подій біля будинку Шабуніна ми спробували, зателефонувавши речниці СБУ Олені Гітлянській. Втім її мобільний номер був поза зоною.

У прес-центрі Служби безпеки нам навіть не спробували надати інформацію. Сказали, що коментувати може тільки пані Гітлянська, а щоб отримати її службовий номер треба писати запит.

«Четверта влада» не полишає надії почути коментарі представників Служби безпеки. Ми надіслали інформаційний запит, де просимо пояснити чому СБУшники просили відзняти з дрона будинок Вітлія Шабуніна і чому його вважають «сепаратистом».

Згідно оприлюдненої на сайті ЦПК декларації Віталія Шабуніна, очільник Центру протидії корупції у 2015-му заробив 575 тисяч 190 гривень. Також він відобразив земельну ділянку, площею 582 кв.м. у селі Гнідин Бориспільського району і київську квартиру у 44,2 кв.м.

 

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса