Громадяни діють Новини

В Гощанському районному суді 2 місяці немає суддів

Мешканці Гощанського району Рівненської області впродовж двох місяців не мають можливості захищати свої права в місцевому районному суді. Адже з 29 серпня цього року в ньому немає суддів.

Згідно з інформацією, наданою керівником апарату Гощанського районного суду, штатним розписом передбачено три штатні одиниці судді. Суддя Рудик Л.М. пішла у відставку ще 3 жовтня 2016 року. З 27 квітня 2017 року в судді Пацка В.М. закінчився строк повноважень. А 29 серпня цього року Вища рада правосуддя відправила суддю Чорноус Л.І. у відставку.

Таким чином, станом на 19 жовтня 2017 року в цьому суді нерозглянутими залишаються:

– 409 справ, які були на розгляді на момент припинення повноважень останнього судді;

– 253 справи, які надійшли до суду в період відсутності суддів (з них: 83 цивільних; 6 справ адміністративного судочинства; 158 справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності; 4 кримінальних провадження; 2 скарги на рішення дії чи бездіяльність слідчого, прокурора під час досудового розслідування).

«Люди позбавлені можливості вирішувати спори, які виникають між ними, оскаржувати незаконні рішення органів місцевого самоврядування, – коментує ситуацію керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов. – Крім того, на сьогодні не покарано жодного з правопорушників, зокрема водіїв, які перебували в стані сп’яніння за кермом та були виявлені поліцейськими на території Гощанського району в період з 29 серпня 2017 року. Оскільки такі справи щодо притягнення до відповідальності має розглядати саме Гощанський районний суд. В зв’язку з нерозглядом справ через відсутність суддів, порушники, які створювали загрозу безпеці руху, в тому числі на міжнародній трасі «Київ-Чоп», залишаться непокараними».

Враховуючи це, Рівненська обласна громадська організація «Комітет виборців України» звернулася з листами до Президента України, Вищої ради правосуддя та Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя з проханням вжити всіх можливих заходів для невідкладного вирішення цього питання.

Нагадаємо, що подібна ситуація нещодавно була в Радивилівському районному суді Рівненської області. Там місцеві жителі не мали можливості реалізовувати своє право на судовий захист більше 10 місяців. І лише 7 серпня 2017 року Президент України своїм Указом перевів шляхом відрядження строком до шести місяців суддю Демидівського районного суду Рівненської області Мельника Дмитра Васильовича на роботу на посаді судді Радивилівського районного суду. Але таке відрядження є тимчасовим і після спливу його терміну цей суд знову може залишитися без суддів.

У зв’язку з цим на сьогодні залишаються актуальними пропозиції Рівненського КВУ до законодавства, які організація ще 10 квітня 2017 року надсилала народним депутатам України Олександру Дехтярчуку, Андрію Лозовому та Василю Яніцькому. Ним передбачається врегулювати механізм передачі справ з одного суду до іншого в разі відсутності суддів у ньому.

Тому організація також просить голову Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянути можливість врахування розроблених пропозицій до законодавства під час розробки відповідних законопроектів. Це потрібно для створення умов для захисту прав мешканців не лише Гощанського та Радивилівського району Рівненської області, а й інших міст і сіл України, де люди через відсутність суддів у судах позбавлені судового захисту.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса