Статті

В окружному адмінсуді ділять бурштин?

«Тому – дала, тому – ні, тому – дульку, тому – дві…» – так мені колись казала бабуся в старезній дитячій історії про сороку-ворону. Однак то лише у казці все завершується справедливим хепі-ендом, у реальності все завершується судом. У бурштиновій реальності… А втім, давайте по порядку, пише “ВСЕ“.

У минулому Рівненська обласна рада неодноразово відмовляла різним бізнесовим структурам в отриманні права на розробку бурштину у північних районах Рівненщини. Під приводом того, що має бути закон, обласні обранці гальмували спроби через шпарини в існуючому законодавстві отримати доступ до бурштинових покладів. Дозволю собі пофантазувати і припустити, що так депутати вчинили з міркувань інтересів області, а не тому, що це була «тєма» інших груп. Зрештою, довгий час обласним обранцям вдавалось відбиватись від атак на бурштинову біду краю.

Проте на останній сесії Рівненської облради депутати здались і дозволили двом фірмам почати розробку на більш як тисячі гектарів найбільш бурштиноносної поліської землі. Аргументом, який озвучували лобісти цього рішення, було те, що хай краще миють законно і дають якісь гроші на розвиток місцевих громад. І кажуть на розвиток… дали. Наприклад, рівненська журналістка Тетяна Закордонець у соціальних мережах написала, що стійкість обласних депутатів похитнули два мільйони американських аргументів.

Не буду стверджувати, що це правда. Однак є факт, що силами депутатів з ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», БПП «Солідарність» та Радикальної партії Ляшка фірми ТОВ «Ред.Мет» та ТОВ «Інклюз-8» отримали близько тисячі гектарів бурштинових земель. Їх територія вже обгороджена парканом і охороняється, як стверджувала пані Українчук, «молодиками з автоматами і бойовими патронами». Однак не це предмет статті.

Це рішення обласної ради відкрила «ящик пандори». Усі ті, кому відмовили раніше, наче за командою пішли до суду. З юридичної точки зору все правильно: чому одним дали, а іншим, за таких же обставин, – відмовили?

Уже у четвер, 17 листопада о 16.00 Окружний адміністративний суд Рівненської області розглянув позов проти Державної служби геології та надр України та Рівненської обласної ради «Про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії».

Позивачів одразу кілька: ТзОВ «Інвестнерудпром», ТзОВ «Георесерчінг», ТзОВ «Зірка Рівненщини» та ТзОВ «Амбер майнінг компані». Разом ці фірми претендують на площу бурштинових родовищ у 4830,4 гектари. Для розуміння, на Рівненщині площа земель з найбільшими покладами бурштину (за словами геологорозвідника, який виступав в сесійній залі) трохи більше чотирьох тисяч. Тобто з урахуванням вищезгаданих тисячі гектарів наданих ТОВ «Ред.Мет» та ТОВ «Інклюз-8» найбільш багаті на бурштин території вже роздані. І навіть більше…

10632767_1071151656317565_8569133535454296659_n

Так от, згідно з рішенням Окружного адміністративного суду Рівненської області нині Державна служба геології та надр України та Рівненська обласна рада зобов’язані видати погодження на розробку бурштину на заявлених цими фірмами територіях. А саме:

ТзОВ «Інвестнерудпром» (ділянка «Ясинецька» Дубровицького району площею 85,4 га);

ТзОВ «Георесерчінг» (ділянка «Чудель» Сарненського району площею 1806 га);

ТзОВ «Зірка Рівненщини» (ділянка «Вири» Сарненського району площею 1614 га);

ТзОВ «Амбер майнінг компані» (ділянка «Труска Гребля» Сарненського району площею 1325 га).

Тепер задоволені будуть всі. Тобто всі ті, хто у різні часи прагнули урвати шмат бурштинового пирога. Представники нинішньої, минулої і позаминулої влади тепер будуть у повному бурштині.

 

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса