Громадяни діють Новини

В Рівному активісти думали і говорили, як організаційно зростати

Громадські активісти Рівненщини і Волині ділилися між собою своїм практичним досвідом реалізації проектів та впровадження в своїй діяльності окремих аспектів організаційного розвитку, зокрема. А отримали вони таку можливість під час тренінгу-презентації «Організаційний розвиток – основа успішності та конкурентності ОГС», який відбувся в Рівному 2 листопада.

В заході взяли участь переможці двох конкурсів проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» з Рівненської та Волинської областей, а також молоді організації та активні люди, які хочуть створити свої громадські об’єднання.

Окремо про досвід в оргрозвитку як організації-хабу в Рівненській області розповів директор РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький.

Обмін досвідом був корисним для всіх учасників заходу. Але особливо цікаво було послухати колег тим активістам, які лише мають намір створити свою громадську організації чи ініціативну групу. Адже на заході озвучувався не лише позитивний, а й проблемний досвід реалізації проектів та ініціатив.

Також на тренінгу презентували посібник «Про організаційний розвиток простою мовою», виданий проектом Програми розвитку ООН в Україні «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні». В ньому описані ключові принципи організаційного розвитку, включаючи чотири індикатори, які використовуються для оцінки організаційної спроможності організацій громадянського суспільства-партнерів. Також, у посібнику розкривається сутність запровадження підходу, який базується на правах людини, у робочий процес організацій. Посібник описує одну з моделей, за допомогою якої можна охарактеризувати ОГС, і цикл організаційного розвитку, який покроково пояснює можливі програми або ініціативи з ОР.

Крім того, учасникам заходу анонсували «Курс з організаційного зростання» для ОГС та ініціативних груп. Він складатиметься із серії навчальних заходів, метою яких є підвищення організаційної спроможності місцевих громадських об’єднань та, як наслідок, поліпшена ефективність реалізації ними своїх ініціатив.

«Курс з організаційного зростання» організовують спільно РОГО «Комітет виборців України» та Рівненська обласна державна адміністрація в рамках Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Рівненській області на 2017-2021 роки.

«Нещодавно сім організацій визнані переможцями чергового конкурсу громадських проектів, організованого Рівненською облдержадміністрацією в рамках цієї Програми, – сказав начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РОДА Олександр Корольчук. – Дуже імпонує те, що з’являються організації не лише з міста Рівного, а й з районів, що дуже важливо для нас. Бо на сьогодні, на жаль, «глибинка» переважно спить. І тому подібні проекти дозволять нам трохи розкачати ситуацію в позитивному напрямку».

Більше фото із заходу – на сайті організації.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса