Громадяни діють Новини

В Рівному поліпшать комунікацію місцевої влади і партій з виборцями

В Рівному буде створене місце, де мешканці міста зможуть ефективніше і простіше комунікувати зі своїми обранцями та представниками різних політичних сил, а також матимуть можливість долучатися до процесу вироблення рішень органами місцевого самоврядування. Про це сьогодні говорили представники місцевої влади, політичних партій і громадські активісти в Рівненському будинку вчених.

Зокрема, під час заходу обговорювалися питання можливості створення і функціонування «громадського центру» для сприяння в організації роботи політичних партій з виборцями, проведення публічних і навчальних заходів для членів партій, а також різних активностей організаціями громадянського суспільства, в тому числі щодо більш якісного вироблення рішень органів місцевого самоврядування міста Рівного.

Директор РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький зазначив, що на початку березня цього року організація проводила круглий стіл, на якому, зокрема, обговорювалося питання покращення комунікації депутатів і політичних сил загалом з виборцями в Рівному. На основі цього обговорення спільно з міською радою був розроблений проект Меморандуму щодо такої співпраці і подальших кроків для досягнення визначеної мети.

Відповідно до нього для реалізації задекларованих положень органами місцевого самоврядування міста Рівного планується впровадження таких заходів:

  1. Створення громадської приймальні депутатів Рівнеради в центральні частині міста, в тому числі з обладнанням декількох кабінетів, для організації роботи з виборцями та реалізації інших завдань, пов’язаних з виконанням повноважень депутатами, з урахуванням принципів рівності використання приміщень для усіх політичних партій, депутати від яких представлені у поточному скликанні Рівнеради.
  2. Створення «Громадського центру Рівнеради» для сприяння в організації роботи політичних партій із виборцями, проведення публічних та навчальних заходів для членів партій, а також для проведення різних активностей організаціями громадянського суспільства, в тому числі щодо більш якісного вироблення рішень органів місцевого самоврядування міста Рівне.
  3. Створення на сайті Рівненської міської ради розділу, в якому буде розміщена:

–    систематизована інформація про порядок та умови надання в оренду приміщень комунальної власності, в тому числі політичним партіям і громадським об’єднанням;

–    перелік приміщень, які можуть бути здані в оренду політичним партіям та громадським об’єднанням відповідно до порядку та умов, затверджених органами місцевого самоврядування міста Рівного.

Представники місцевих організацій політичних партій та організацій громадянського суспільства Рівного, які зацікавлені у покращенні взаємодії з громадськістю, впровадженні різних громадських активностей та долучення до вироблення якісніших рішень органами місцевого самоврядування, можуть долучатися до обговорення порядку діяльності «Громадського центру Рівнеради» та надавати до міської ради свої пропозиції для врахування при прийнятті відповідного рішення.

«В липні 2016 року я публічно оголосив одним із своїх завдань на посаді секретаря міської ради створення громадського центру чи приймальні депутатів, де можна було б не тільки спілкуватися з виборцями, а й між собою з питань, що стосуються діяльності Рівнеради, – сказав секретар Рівненської міської ради Сергій Паладійчук. – І принципово це рішення уже прийнято. Більше того, визначене приміщення для цього. Це зручне і логічне, на мою думку, приміщення, яке рівняни називають «Обнова» на вулиці Поштовій. Але поки є суто юридичні перепони, пов’язані з тим, що там укладені угоди з комерційними структурами. Зараз тривають перемовини з орендарями. І ми готуємо юридичну базу, аби ті приміщення звільнити. Тому «Громадський центр Рівнеради» – це уже проект, який набуває конкретних форм».

За результатами обговорення, крім секретаря Рівнеради і представників громадських організацій, Меморандум підписали 6 політичних сил: ПП «Громадянська позиція», ПП «Об’єднання «Самопоміч», ВО «Свобода», ГР «Народний контроль», Радикальної партії Олега Ляшка, Громадсько-політичного Руху Валентина Наливайченка «Справедливість».

Захід відбувся в рамках проекту «Моніторинг прозорості надання державної підтримки політичним партіям», який реалізовується ВГО «Комітет виборців України» у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин та за фінансової підтримки Уряду Канади.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса