Коментарі

В юстиції Рівненщини знову два керівника?

У середу більшість працівників Головного територіального управління юстиції в Рівненській області мали змогу спостерігати незвичну для цієї структури картину. В приймальні керівника управління було одразу два начальника юстиції – нинішній Іванна Смачило та колишній, але поновлений судом Степан Данилюк. А ще чимало працівників патрульної поліції, пише “Press центр.”

Що стало причиною такого ажіотажу, пані Смачило пояснила на своїй сторінці у Facebook вже ближче до вечора:

«Сьогодні поновлений попередній начальник Рівненської юстиції та одночасно попереджений про його скорочення. Однак вже в перший день своєї «роботи» він не стримався та підняв руки на молоду дівчину, секретаря за посадою. Просто так. Прикро, що держслужбовець має за норму таку поведінку. Дякую поліцейським за швидке реагування на виклик та гідну службову поведінку. Інша недопоновлена судом працівниця виконавчої служби вдруге приходить в управління та погрожує моїм колегам. Якщо перший раз погрози стосувалося дітей, то сьогодні вона попереджала їх уважно ходити по вулицях, бо можна не дійти додому. Люди, не втрачайте гідність, бо повернути її майже не можливо. Хоча з кожним днем я сумніваюсь про наявність гідності у таких осіб. Але піднімати руки та голос на моїх колег я не дозволю!» – написала Іванна Смачило.

Підтвердили слова Іванни Смачило і в патрульній поліції Рівного.

Юрченко

– Патрульну поліцію в управління юстиції викликала прес-секретар управління, – пояснює речниця патрульної поліції Рівного Оксана Юрченко. – За її словами, звучали погрози про фізичну розправу від Степана Данилюка. На місце виїжджали три екіпажі, взяли у всіх пояснення, правоохоронці працювали на місці близько години. Пізніше прес-секретар управління написала заяву про погрози до міського відділення Національної поліції.

А от у Степана Данилюка з цього приводу зовсім інша версія. Телефоном кореспонденту PRESS-ЦЕНТР про вчорашні події він розповів наступне:

– Минулої п’ятниці мені зателефонували з відділу кадрів і сказали, що маю прийти і ознайомитися із наказом Міністерства про моє поновлення на роботі. Оскільки то був вже майже кінець робочого дня, ми домовилися, що прийду після вихідних, у середу. Тоді ж я зустрів і свого колишнього заступника Сергія Гордійчука, який теж поновлений судом на посаді, але це рішення вже більше року не виконується.

Власне, в мене це вже повторне поновлення, але Міністерство виконання рішення суду затягувало. Довелося звернутися в Генеральну прокуратуру. Відомості по цьому факту ще в жовтні минулого року були внесені у Єдиний державний реєстр досудових розслідувань і зараз ведеться слідство.

Згодом мене таки поновили на посаді і виплатили гроші за вимушений прогул, але зразу так само ж недолуго, одною датою, і звільнили на тих же підставах, які судом були скасовані як неправомірні. Відповідні накази про поновлення і звільнення мені направили по пошті в листопаді минулого року. У травні цього року рішенням суду я був повторно поновлений на посаді. Звернувся в Міністерство за добровільним виконанням рішення суду, однак там знову почали затягувати процес. Складається враження, що поняття дисципліни в цьому Міністерстві взагалі відсутнє.

Лише через місяць від керівника апарату Ганни Онищенко я отримав відповідь, що рішення суду буде виконано в рамках виконавчого провадження, яке вже розпочато. Зрозуміло, що виконавча служба цей процес теж затягувала, оскільки підпорядкована Міністерству.

Врешті, прийшов наказ від 22 червня, в якому чорним по білому зазначено: скасувати наказ Мінюсту від 4 листопада 2015 року про моє звільнення і відповідно поновити тією ж датою мене на посаді начальника Головного управління юстиції в Рівненській області, ознайомити мене з посадовими обов’язками, оскільки умови державної служби істотно змінилися. Це мали б зробити в територіальному управлінні, однак пані Смачило відмовилася. Не надала вона мені і витягу зі штатного розпису. Навіть не проінформувала про мій посадовий оклад. Хоча мала би це зробити. Виділила нам із Сергієм Гордійчуком невеликий кабінет один на двох, де два столи і два стільці. Він більше подібний не на робоче місце, а на камеру попереднього утримання. Тільки стільці до підлоги не прикручені.

За таких обставин я змушений був написати звернення в апарат Міністерства, щоб вплинули на своїх працівників і врешті змусили їх виконати пункти їхнього ж наказу. Скинув відповідне звернення електронною поштою в Київ, а копію залишив пані Смачило.

Ключі від нашого кабінету нам ніхто так і не дав. Більше того, коли ми із паном Гордійчуком пішли на обід, то повернувшись застали двері в кабінет і в приймальню начальника зачиненими. Чекали поки вони повернуться з обіду, а вони із секретаркою запізнилися на 15 хвилин. Ставлення, як до піддослідних мишей, яких запускають в клітку і закривають за ними двері, а потім випускають і теж закривають. Це не могло не обурити і я висловив своє невдоволення пані Смачило. А вона викликала працівників поліції. Приїхало аж вісім працівників, однак жоден із них так і не спромігся відібрати пояснення! Сказали, щоб самі писали. У міському відділку поліції, куди ми поїхали згодом, оперативний працівник взагалі був здивований цією ситуацією.

Сьогодні зранку ми з Сергієм Гордійчуком прийшли на роботу. Принесли свій ноутбук, взяли газети почитати. Ще вчора на запитання про наші посадові обов’язки і за що нам буде нараховуватися зарплата, якщо ми не знаємо, чим маємо займатися, і нас навіть немає у штатному розписі, пані Смачило відповіла коротко – «Не ваше діло». Я вже попередив бухгалтера, що її підпис у відомостях, коли буде нараховувати зарплату працівникам, яких немає у штатному розписі, стоятиме другий, а це кримінал. Крім того, щойно мені нарахують перші гроші, звернуся в НАБУ, щоб провели перевірку на предмет нецільового використання бюджетних грошей.

За останній рік вже поновилося через суд п’ятеро незаконно звільнених працівників. Всім їм мають виплатити заробітну плату за час вимушеного прогулу, поки тривали суди і поки Міністерство безпідставно затягувало виконання рішення суду. А це гроші тих, хто нині працює в цій структурі, їхні доплати та премії. Хіба це справедливо? Нехай би вираховували ці гроші з зарплат тих, хто незаконно нас звільняв.

  • Наталія Севостьянова

    Щоб не витрачати багато часу, інформація стосовно Смачило озвучена приблизно з 38-Ї хвилини Колегія Міністерства юстиції України — disq.us

  • Наталія Севостьянова

    Як повідомлено міністром юстиції на колегії яка відбулася 17 лютого (інформація доступна в ютубі) та що знайшло своє підтвердження під час міністерської перевірки, головне територіальне управління юстиції у Рівненській області є лідером серед лузерів за показниками основної роботи , навіть прилеглі до АТО області і близько не знаходяться у такому запущеному стані, а усього лише якихось три роки тому Рівненська область входила в трійку лідерів успішності!
    Прикро, виконавча служба майже знищена, державні (з доступними цінами за послуги) нотаріальні контори за поданням Смалило масово ліквідовує мінюст, та попри це керівник Рівненської юстиції змушує колишніх державних нотаріусів, які втратили повноваження видавити фіктивні документи під виглядом нотаріальних свідоцтв, зокрема по Рівненському та Острозькому районі.
    P.S. Ми ще будемо свідками розслідування та розгляду цікавих кримінальних справ, коли полишать свої високі посади покровителі Смачило І. з Народного Фронту….

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса