Статті

Держаудитслужба перевіряє Спецкомбінат

Правоохоронці розслідують зловживання на комунальному підприємстві «Спецкомбінат-ритуальна служба», де з року в рік виграють тендер на поховання безрідних та перевезення тіл на судмедекспертизу. Після розслідування «Четвертої влади» діяльністю підприємства зацікавилась прокуратура. А відучора розпочалася ревізія Держаудитслужби.

Про це «Четвертій владі» розповів процесуальний прокурор Рівненської місцевої прокуратури Вадим Гуменюк.

– 27-го грудня за дорученням Рівненської місцевої прокуратури, Рівненський відділ поліції вніс відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем – авт.), – каже Вадим Гуменюк.

Прокурор розповідає, що в рамках розслідування залучено управління Західного офісу держаудитслужби у Рівненській області. Тож відучора на Спецкомбінаті проводять виїзну позапланову ревізію.

– Ревізія дасть нам відповідь, чи фактично відповідає обсяг наданих робіт тим грошовим коштам, які виділялися за результатами проведених закупівель. Можливо, ревізія проходитиме трохи довше, бо аудитслужба може проводити зустрічні звірки, наприклад, з іншими підприємствами, в яких Спецкомбінат, можливо, щось закупляв, – каже прокурор Вадим Гуменюк, – За результатом даної ревізії нами буде надана правова оцінка діям службових осіб КП «Спецкомбінат-ритуальна служба» і Управління ЖКГ.

Перевірка триватиме як мінімум до 10 березня. Ревізори з`ясовують як Спецкомбінат розпоряджався тендерними коштами у минулих роках. Прокурор очікує, що до кінця березня будуть відомі результати. А вже далі правоохоронці проводитимуть допити працівників, можливо, призначатимуть експертизи.

Службовим особам КП «Спецкомбінат-ритуальна служба», у разі якщо буде встановлено зловживання, загрожуватиме покарання передбачене ч. 2 ст. 191 КК України. А саме обмеження волі на строк до п`яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса