Статті

Де можна відпочити влітку на Рівненщині

У цій статті ми зібрали для вас наймиловидніші та найчистіші куточки Рівненщини.Сюди ви можете приїхати покупатися, по засмагати, помилуватися божественними краєвидами. А, може, банально зібратися з друзями та поїсти свіжий шашлик! Рівненщина – багата на місця відпочинку і ми це доводимо фактами, пише ЧаРівне.

bile

1. Біле озеро. Доїхати сюди просто – як власним авто, так і маршрутками. Найкраще доїхати до села Більська Воля у Володимирецькому районі. До озера можна підійти просто з лісу, або зупинитися на тамтешній базі відпочинку. Середня глибина озера 10 м. До глибини 2-2,5 м вода прозора. Площа Білого озера – 453 га. В Рівненській області воно друге за величиною. Особливістю цього місця також є хімічний склад води – гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва. Воно одне з небагатьох в Україні з підвищеним вмістом гліцерину у воді, через що має надзвичайні цілющі властивості. Цікавою в озері є риба вугор річковий європейський, тіло його змієвидне, довжиною 2 м, вагою до 6 кг. В озері серед риб водяться окуні, щуки, линки, йоржі, карасі, плітки.

bile_2

2. Озеро Воронки. Тут же, у Володимирецькому районі є інше диво природи – озеро Воронки у селі з такою ж назвою. Довжина озера сягає 600 метрів , а площа 21 гектар. Вода тут чиста, мало мінералізована, та має слабокислу реакцію. А от берег лише в одному місці має невелику смугу піщаного пляжу, більша ж його частина оточена хитким плавом різної ширини. На березі озера розташована туристична база. Проте тут вдосталь місць, аби зупинитися у наметах.

voronki

3. Чорне озеро. Не виїжджаючи з Володимирецького району – попрямуймо у село Бишляк. Тут розгорнулося Чорне озеро. Його розміри – 550 метрів на 400. На 200 метрів в озеро вклинюється сосновий півострів. Має це місце легенду про неймовірне кохання двох молодих людей, яке розлучила смерть дівчини. А гірка туга хлопця зробила це місце чорним. Цю водойму туристи відвідують не часто, тому все тут лишається не дуже зіпсованим. Недоторкана природа – перевага цього місця.

4orne

4. Островатське озеро – іще одна перлина Володимерецького району. Це озеро карстового походження, біля с. Великі Телковичи, в басейні р.Стир. Довжина 2 км., середня ширина 0,5 км., площа 0,87 кв.км, середня глибина 4 м. Береги піщані, заросли лісом. Харчується водами джерел і атмосферними осіданнями. Взимку замерзає. Вода прозора, чиста. Дно піщане, пологе. З риб водяться щука, окунь, карась. На берегах – гніздування журавлів, лелек, диких качок. На цьому озері організовується ночівля у наметах.

ostrovatske

5. Озеро Любенське (Любинь). В чотирьох кілометрах від с.Борове Зарічненського району знаходиться маловідоме, але від того не менш привабливе озеро карстового походження – Любенське. Ширина озера 350 метрів, а довжина 750 метрів. Береги в основному заболочені і тільки на сході і на заході є місця для гарного відпочинку. Озеро багате рибою, а ліси ягодами. На цьому озері можна організувати ночівлю у наметах.

lyubun

6. Озеро Нобель – найбільше озеро Рівненщини площею 4,99 квадратних кілометри з глибинами до 10 метрів. Розташоване воно у тому ж Зарічненському районі. Останніми роками озеро стало популярним для широкого кола туристів, так як тут проводиться багато фестивалівОзеро включене до території регіонального ландшафтного парку «Прип’ять-Стохід». У межах парку привабливими є озера з піщаними берегами, річки Прип’ять та Стохід, які нагадують дельту Дунаю. На цій території зростає більш ніж 550 видів рослин та зустрічається 219 видів тварин.

nobel

7. Озеро Засвітське – в чотирьох кілометрах від с.Нобель в с.Млини відоме великим вмістом гліцерину. Озеро багате рибою, а ліси ягодами. На цьому озері організовується ночівля у наметах. У 200 метрах є цікава агросадиба.

zasvitske

8. Освицьке озеро. Місце розташування – Зарічненський район, біля с. Млинок. Схили озера пологі, максимальна глибина складає 5 метрів. Ширина озера 470 метрів, довжина 600 метрів. Загальна площа складає 0.29 квадратних кілометрів. Берегова смуга у північному напрямку суха, а на півдні і частково на сході заболочена вкрита лучним різнотрав’ям.

osvutske

9. Наступними нашу увагу привернули природні багатства Сарненського району.Каменаха, Коплище, Голубе озеро – такі назви має одна й та сама місцевість. Знаходиться за 4 км від Клесова. У 60-х роках тут добували граніт. Кар’єр має глибину близько 30 м. Після того, як видобуток граніту було припинено, кар’єр затопило водою. До речі, вода ця має велику лікувальну силу – вона лікує захворювання шкіри та поліпшує настрій. Голубе озеро, оточене зеленими лісами, не тільки радує око, але й додає здоров’я. Клесівський лісгосп створив усі умови для прекрасного відпочинку. До послуг відпочиваючих: альтанки, дитячі майданчики, гірки, каруселі.

golube

10. У Корецькому районі відпочити можна біля прекрасного ставка у селі Щекічин.Його площа – 5 га. Поблизу – ліс. Тут можна купатися, засмагати, порибалити, поплавати на човні чи покататися на катамарані та романтично провести вечір в затишній альтанці, подихати свіжим лісовим повітрям, позбирати грибів, ягід та скуштувати смачного меду. Це багатий відпочинок, адже поруч розгорнулася приватна садиба з мангалами, будиночками, парковкою для авто та ресторанним сервісом. Відпочивальникам пропонують сходити у російську лазню, а також звідси можна не дорого з’їздити на екскурсію до «Надслучанської Швейцарії» та до «Соколиних гір».

shcheki4un

12. Перебираємось ближче до Рівного. Не могли ми оминути увагою санаторій «Червона калина». У селі Жобрин – не просто медично-реабілітаційний центр, але й прекрасна природа, з водоймою та «калиновим» островом.

4ervona_kaluna

13. І класика по-рівненськи – Хрінницьке водосховище у Демидівському районі.Навколо – сосновий ліс, запашні трави та чиста вода. Тут же розташований санаторій, де практикується грязелікування та фітотерапія.

 

hrinnuku

На Рівненщині є де відпочити! Команда порталу «Чарівне.info» бажає вам приємних та цікавих подорожей нашою багатою областю!!! Відпочивайте та будьте щасливими!

Міла СЛОБОДЕНЮК

 

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса