Новини

Доходи громад зросли в 4 рази через децентралізацію

Два роки тому в Україні розпочали реформу Децентралізації, а вже сьогодні – маємо її реальні результати

Відповідно до рішень ЦВК 25 жовтня 2015 року у Рівненській області відбулися перші вибори голів та депутатів 5 об’єднаних громад, які утворилися внаслідок об’єднання 13 місцевих рад (41 населений пункт). Загальна площ а ОТГ склала 948 км2, що займає 4,7% від площі області. Чисельність населення в ОТГ становить 26,3 тис. осіб, що складає 2,3% від загальної чисельності населення області. 

Про це пише Рівненська ОДА.

unknown

За І півріччя 2016 року фактичні надходження доходів загального фонду місцевих бюджетів ОТГ області (з трансфертами з державного бюджету) склали 66 млн. грн., що більше ніж у 14 разів у порівнянні з надходженнями аналогічного періоду минулого року. За І півріччя 2016 року місцевими бюджетами ОТГ області з державного бюджету отримано освітню субвенцію у сумі 30 млн. грн., медичну субвенцію – 8 млн. грн. та субвенцію на формування інфраструктури – 8 млн. грн.

Бюджети 4 громад отримали з державного бюджету базову дотацію на загальну суму 3 млн. грн.

0_

Бюджет Клесівської громади сформовано без базової та реверсної дотації. За підсумками виконання місцевих бюджетів за І півріччя 2016 року найбільше фінансово залежною від державного бюджету є Миляцька ОТГ – 38% у доходах громади становить базова дотація.

У результаті утворення об’єднаних громад зріс обсяг власних доходів місцевих бюджетів майже в 4 рази (на 12 млн. грн.) порівняно з І півріччям 2015 року (з 4,7 млн. грн. до 17 млн. грн).

Основним джерелом наповнення бюджетів є податок на доходи фізичних осіб – 10 млн. грн.

0_-1

Наступним за вагомістю – плата за землю – 3 млн. грн. Всі місцеві бюджети ОТГ області за І півріччя 2016 року перевиконали планові показники доходів загального фонду, затверджені на відповідний період. Найбільший відсоток перевиконання планових показників складає 95% по Миляцькій ОТГ. Об’єднання громад дозволило збільшити власні доходи бюджетів ОТГ на 1 жителя відповідної території.

В середньому показник (у порівнянні з І півріччям 2015 року) зріс на 367 грн. (з 180 грн. до 547 грн.). Із розрахунку на 1 жителя найбільше коштів отримала Клесівська ОТГ – 996 грн, найменше – Миляцька ОТГ – 335 грн.

Виходячи із фінансових ресурсів, ОТГ вже за І півріччя 2016 року змогли спрямувати кошти на здійснення видатків розвитку (капітальні видатки) у загальній сумі 1 млн. грн., у тому числі на ремонт доріг, будівництво, благоустрій територій та житлово-комунальне господарство, капітальний ремонт та реконструкцію закладів соціально-культурної сфери.

00_

Найбільший обсяг таких коштів спрямовано Бугринською ОТГ – 0,4 млн. грн. Найбільша штатна чисельність працівників виконкому (службовців) затверджена Миляцькою ОТГ – 34 особи, найменша – Бабинською та Підлозцівською ОТГ – по 16 осіб. Виходячи із розрахунку чисельності населення громад (станом на 01 січня 2016 року) та чисельності службовців, можна зазначити, що найбільше навантаження на 1 службовця з надання послуг населенню в Клесівській ОТГ – 317 осіб, найменше – у Підлозцівській ОТГ – 118 осіб. За підсумками І півріччя 2016 року найбільша питома вага видатків на утримання службовців у фінансовому ресурсі ОТГ (без урахування субвенцій) припадає на бюджет Підлозцівської ОТГ – 33%, найменша – на бюджети Клесівської та Миляцької ОТГ – по 17%.

У порівнянні з початком 2016 року, залишки коштів загального фонду місцевих бюджетів ОТГ (без субвенцій) зросли на 21 млн. грн., або в 8,7 разів та станом на 01 липня 2016 року склали 24 млн. грн.

            

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса