Статті

Екс-депутат Рівненської облради не бажає показувати декларації про майно

Колишній депутат Рівненської обласної ради та голова правління ПАТ «Рівнегаз» Петро Дубас уникає виконання судового рішення стосовно надання журналістам його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік.

Виконавче провадження за постановою Рівненського окружного адміністративного суду стосовно зобов’язання Публічного акціонерного товариства «Рівнегаз» надати журналістам копію декларації про майно і доходи їхнього керівника тривало більше трьох місяців і закінчилося нічим.

Нагадаємо, ще в січні цього року Житомирський апеляційний адміністративний суд вирішив залишити без змін постанову Рівненського окружного адміністративного суду, який у жовтні 2015 року зобов`язав ПАТ «Рівнегаз» надати копію декларації про майно і доходи тодішнього депутата Рівненської обласної ради Петра Дубаса журналісту порталу «Четверта влада».

Після цього юристи «Рівнегазу» звернулися до Вищого адміністративного суду України, який хоча й відкрив провадження у справі, однак не призупинив виконання постанови суду першої інстанції. Тому журналіст порталу «Четверта влада» звернувся до виконавчої служби для того, щоб зобов’язати підприємство виконати судову постанову.

16 травня цього року виконавча служба Рівненського міського управління юстиції відкрила провадження і вже 23 травня його… призупинила. Мовляв, боржник – ПАТ «Рівнегаз» – звернулося до окружного адмінсуду за роз’ясненням його постанови. Хоча закон передбачає можливість призупинення виконавчого провадження лише в тому випадку, коли за роз’ясненнями звертається сам державний виконавець, а не боржник, в управлінні юстиції це помітили лише через кілька тижнів і лише тоді відновили виконавче провадження.

Постанова про зупинення виконавчого пров Дубаса(1)

Очевидно, таким чином ПАТ «Рівнегаз» спробував відкласти виконання судової постанови, адже у листі за підписом самого Петра Дубаса виконавчу службу повідомили, що Рівненський окружний адмінсуд зможе надати роз’яснення лише після повернення справи із Вищого адмінсуду, де її ще навіть не починали розглядати.

В середині липня після перевірки виконавчого провадження начальником Рівненського міського відділу державної виконавчої служби провадження відновили. ПАТ «Рівнегаз» одразу ж подало до суду на виконавчу службу аби скасувати постанову про відновлення виконавчого провадження і продовжити його «зупинку».

Постанова про відновлення виконавч пров Дубаса

Врешті-решт 19 липня в справу вступає новий епізод: виявляється у ПАТ «Рівнегаз» немає декларації про майно і доходи тепер вже екс-депутата Рівненської облради Петра Дубаса. Про це підприємство повідомило виконавчу службу листом лише в середині липня: через півроку після засідання суду апеляційної інстанції і два місяці від початку виконавчого провадження. А все через те, що підприємство ще 19 листопада 2015 року (через місяць після суду першої інстанції і у день виходу матеріалу про перемогу журналістів в суді першої інстанції над ПАТ «Рівнегаз», – авт.) повернуло документ самому своєму керівнику Петру Дубасу нібито у зв’язку із складенням ним депутатських повноважень у Рівненській обласній раді.

«Таким чином, ПАТ «Рівнегаз» не може виконати рішення суду про надання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру Дубаса П.А. за 2014 рік, оскільки така декларація на підприємстві відсутня», – зазначають у листі.

Лист Рівнегазу про рішення суду 2

Цікаво, що до цього, протягом усіх засідань судів першої та другої інстанції, протягом двох місяців з початку виконавчого провадження юристи підприємство навіть мови не вели про те, що документа у них немає. Не було б документа – не було б суду.

– Виглядає так, що підприємство і сам Петро Дубас усіма шляхами намагаються уникнути надання журналістам декларації про майно і доходи. Судячи з усього, сам Петро Дубас дав вказівку своєму підлеглому повернути йому ж свою ж декларацію та ще й заднім числом, адже навіть у листі до виконавчої служби автори допустили опечатку: замість 19.11.2015 року зазначили 19.11.2016 року. Що це, як не ухилення від виконання судового рішення? Та ще й керівник підприємства використовує юристів підприємства, які отримують зарплату від підприємства і за кошти підприємства сплачують судові витрати і відрядження, задля приховування своїх власних доходів і майна, – коментує ситуацію головний редактор порталу «Четверта влада» Володимир Торбіч.

Тим часом у виконавчій службі в ситуації, що склалася лише розводять руками. Нічого не можуть зробити, бо не мають повноважень.

– Є лист від юридичної особи, що документа немає і тут ми особливо нічого зробити не можемо. Як вона має зберігатися і скільки часу у них, я не знаю. У виконавчому провадженні чітко визначено майно, річ яка мала бути передана, і якщо в боржника її немає, то це є підстава для повернення виконавчого листа і закриття провадження. Я думаю, що вони просто шукають шлях не виконувати це рішення суду. Ми дуже обмежені законом про виконавчі провадження і як державний виконавець я не маю права аналізувати чи є порушення чи нема, хіба якщо є порушення профільного закону, – розповідає заступник начальника відділу Державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції Павло Якобчук.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса