Коментарі Новини

Екс-заступника прокурора області Андрія Боровика звільнили з посади не через бурштин

Відбулося чергове судове засідання у справі “бурштинового прокурора” Андрія Боровика щодо поновлення його на посаді та стягнення з прокуратури Рівненської області заробітну плату за час вимушеного прогулу. Нагадаємо, Андрія Боровика звинуватили в організації злочинного угрупування,пише “ВСЕ“.

У наказі про звільнення йдеться: “Генеральна прокуратура України встановила, що Андрій Боровик бувши службовою особою органів прокуратури України, із січня 2016 року по 4 липня 2016 року на території Рівненської області, спільно з працівником Управління Служби безпеки України створили та керували за попередньою змовою зі співробітниками правоохоронних органів та фізичними особами, злочинну організацію з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. А саме щодо організації незаконного видобутку бурштину, одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах за невжиття заходів реагування з протидії нелегальному видобутку бурштину, стосовно окремих осіб на території області”.

Втім, підставою для звільнення стала не організація злочинного угрупування Андрія Боровика звільнили через… порушення правил прокурорської етики з таким поясненням: ” вище вказана подія набула негативного суспільного резонансу та завдала шкоди авторитету органів прокуратури України”.

Адвокат позивача Володимир Гнатущенко каже, що твердження Генерального прокурора України Юрія Луценка про організацію Андрієм Боровиком злочинного угрупування не відповідають дійсним обставинам справи, а є припущенням, яке викладено у повідомленні про підозру, які в свою чергу не доведені та не підтверджені вироком суду про винність Боровика в інкримінованих йому кримінальних порушеннях. Тобто, фактично виходить замкнуте коло: екс-прокурора звинуватили у “кришуванні” бурштину і звільнили за порушення прокурорської етики, втім вина його у суді ще не доведена, тому і звільняти немає за що.

– Виходить, що єдиний злочин Боровика це те, що справа набрала суспільно-важливого резонансу. Тобто вони (Юрій Луценко, – прим. авт.) приїхали, заявили голослівно. Надали усю інформацію пресі. Вони самі створили цей резонанс, – зазначив у судовому засіданні представник позивача, адвокат Володимир Гнатущенко. – Коли ми знайомимося з особовою справою Боровика, жодного негативу немає. Протягом усієї служби, він жодного разу не притягався до дисциплінарної відповідальності.

Заступник начальника відділу прокуратури з забезпечення представництва у суді в Рівненській області Олена Прищепа каже, що частина доказів, які обґрунтовують підозру Андрію Боровику містяться у матеріалах НСРД, які на даний час ще не розсекречені. Також інші дані щодо можливої причетності окремих працівників органів прокуратури Рівненської області до незаконного видобутку та реалізації бурштину слідчим органом не розголошується, у зв’язку з таємницею слідства.

До слова, адвокат Володимир Гнатущенко заявив, що грошові кошти, вилучені під час обшуку у сумі 22 410 доларів США в Андрія Боровика, були йому підкинуті.

Наступне судове  засідання призначили на 16 листопада о 14.00

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса