Новини

Екс-очільника поліції Сарненщини досі не судять

У справі екс-очільника поліції Сарненщини Ігорня Харитонова, якого викрили у кришуванні бурштиновидобутку, досі не розпочався розгляд справи по суті, адже прокуратура оскаржує рішення суду першої інстанції про повернення обвинувального акту, пише “4Влада“.

Завтра, 4 жовтня, об 11:30 у Апеляційному суді Рівненської області прокурор Олександр Гончаров оскаржуватиме ухвалу Сарненського райсуду щодо обвинувачення екс-очільника поліції Сарненщини Ігоря Харитонова у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 343 КК України (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, вчинене службовою особою з використанням свого службового становища). Суд першої інстанції 15 серпня повернув обвинувальний акт з матеріалами кримінального провадження на доопрацювання.

Про це повідомляє прес-секретарка  Апеляційного суду Рівненської області Олена Кузьменко.

Нагадаємо, кримінал Харитонову шиють через випадок, що трапився 15 березня цього року. Тоді правоохоронець, обіймаючи посаду очільника поліції Сарненщини, за допомогою нецензурної лайки, погроз залякував своїх підлеглих, які в одному з урочищ  виявили групу старателів, які трьома мотопомпами видобували бурштин. Харитонов, судячи з телефонного запису, наказував їм покинути місце події і не перешкоджати бурштиновидобутку. Згодом один із правоохоронців розповів про цей випадок СБУ.

Тепер Ігорю Харитонову загрожує  відповідальність у вигляді позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п`яти років або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до чотирьох років.

Як відомо, у підготовчому судовому  засіданні 15 серпня захисник Харитонова, засновник адвокатського об`єднання «Скорпіон» Андрій Давидюк,  заявив клопотання про повернення обвинувального акту прокурору.

В ухвалі суду першої інстанції, з посиланням на аргументацію представника Харитонова йдеться:

«Він  (обвинувальний акт – ред.) не відповідає вимогам КПК України, оскільки обвинувачення є неконкретним, зокрема не встановлений розмір заподіяного збитку внаслідок зникнення речових доказів без зазначення їх кількості, вартості та найменування при вчиненні злочину по незаконному видобуванню бурштину-сирцю;

Не встановлений розмір моральної шкоди, завданої потерпілим, не встановлені форма вини особи, місце вчинення та спосіб вчинення злочину при викладенні фабули обвинувачення, порушені права ОСОБА_5 (Ігоря Харитонова  ред.) при наданні матеріалів кримінального провадження для ознайомлення та при вчиненні процесуальної дії щодо вручення копії обвинувального акту та реєстру матеріалів, які йому та захиснику не вручались;

Також в обвинувальному акті відсутні дані про місце проживання потерпілих, що в цілому є порушенням вимог ст.ст. 291, 293 КПК України».

Ухвалою судді Сарненського райсуду І. Товстики, обвинувальний акт, складений прокурором Гончаром, з матеріалами кримінального провадження відравлено на допрацювання вимог КПК.

На сайті «Судова влада» вказано, що потерпілими у цій справі є такі особи, як: Дмитро Оленіч, Олександр Колядка, Роман Афонін. 

Нагадаємо, Ігор Харитонов не пройшов переатестацію і намагається поновитися на роботі через суд.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса