Коментарі Новини

Забудовникам дали зелене світло для захопленя парків під будівництво

На цьому архівному фото з 2014 року видно, який вигляд став у парку на Пагорбі слави після того, як забудовник-правопорущник, пов`язаний з Набережним кварталом, тут незаконно вирубав дерева, пройшовся по землі бульдозером та вирив на землі, яка належить громаді, котлован. Екологи тоді оцінили шкоду довкіллю у понад сотню тисяч гривень. Міліція з прокуратурою закрили очі на це порушення. Фото з групи Типове Рівне Вконтактє

Кримінальне провадження, відкрите ще у 2014 році у зв`язку із захопленням парківської землі на Пагорбі слави у Рівному та незаконною вирубкою тут дерев, закрили у червні 2015 року. Слідчий відділ УМВСУ  в Рівненській області, разом з прокуратурою, не побачили у цих діях  складу кримінального правопорушення.

Про це стало відомо з відповіді прокуратури Рівненщини на запит «Четвертої влади»

І це при тому, що ще у 2014 році Державна екологічна інспекція у Рівненській області з`ясувала, що шкода від вирубки дерев на Пагорбі Слави у Рівному – 108 916 гривень. Шкода також була нанесена і землі, адже був вивезений шар грунту на цій ділянці та викопаний котлован.

Кримінальне провадження було відкрите за трьома статтями Кримінального кодексу: ч.3 ст.197-1 (Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво), ст.246 (Незаконна порубка лісу) та ч.2 ст.364-1 (Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми).

Як йдеться у відповіді прокуратури, кримінальне провадження було закрите на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України (встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення).

«Четверта влада» з`ясує та оприлюднить прізвища та імена усіх «правопохоронців» від міліції та прокуратури, які не побачили злочину у захопленні землі парку та шкоді довкіллю. Сподіваємося, наразі, коли забудовник-правопорушник черговою фальсифікацією намагається заволодіти парком, у прокуратурі та поліції переглянуть рішення  своїх попередників.

Нагадуємо, невідома фірма весною 2014 року захопила, обгородила і почали забудовувати близько 68 соток землі парку на Пагорбі слави. Згідно договору оренди, ще у 2008 році Рівненська міськрада надала для ППФ «Офіс-дизайн» в районі Пагорбу Слави 8,3 сотки для будівництва закладу громадського харчування. Засновник цієї фірми пов`язаний з керівниками структур «Набережного кварталу» у Рівному.

Прокуратура Рівного в рамках кримінального провадження встановила, що організацією, яка безпосередньо виконувала будівельні роботи на Пагорбі Слави, був Житлово-будівельний кооператив «Домо-Буд» (фірма через засновників також прямо пов`язана з “Набережним кварталом” – авт). Рівняни власноруч зупинили незаконне будівництво на Пагорбі Слави.

Продовжити тут будівельні роботи, правда, безуспішно, спробувало ТзОВ «Зелений дуб», одним із засновників якого є людина «Набережного кварталу» В`ячеслав Кочубей, нинішній керівник парківського «інвестора».

Нині Господарський суд Рівненської області, в особі його судді Оксани Андрійчук, погодився із аргументами забудовника-правопорушника і визнав частину (майже 72 кв.м.)  закинутого зарослого пустиря на Пагорбі слави у Рівному самовільним будівництвом, дозволивши його узаконити.

8 жовтня 2016 року рівняни знову вийшли на суботник, щоб зупинити забудовника-правопорушника у намірах привласнити землю парку

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса