Коментарі

Завтра депутати планують розглянути проект рішення про закупівлі

Вже завтра, 8 вересня, на другому пленарному засіданні сьомої сесії облради депутати планують розглянути проект рішення «Про особливості проведення закупівель за бюджетні кошти товарів, робіт та послуг», підготовлений депутатом облради Богданом Файфурою, пише “Голосно”.Відповідно до цього проекту, обранці Рівненщини хочуть затвердити єдиний стандарт тендерної документації при закупівлі шкільних автобусів за кошти обласного бюджету. Також він стосується інших суб’єктів господарювання, що здійснюють продаж товарів, робіт, послуг походженням з держави-агресора, або містять у собі складові — запчастини, комплектуючі — товару походженням з держави-агресора.

На переконання будівельників, запропонований проект рішення взагалі їм «перекриє дихання». Заступник начальника обласного департаменту з питань будівництва й архітектури Вадим Бобриков роз’яснює, що прописавши такий стандарт тендерної документації, тендери в сфері його діяльності провести буде практично неможливо.

— Більшість техніки ще радянського зразка. У мене, наприклад, виграє тендер будівельна фірма, у якої російський «ЗІЛ». І що тоді? До того ж, значна частина будівельних матеріалів має відношення до Росії. Як будівельникам пристосуватися? Ми ж не замовляємо окремо утеплювачі чи послуги крана, — роз’яснює Вадим Бобриков.

Натомість керівник громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук зауважує, що грамотно прописавши всі пункти подібне рішення можна прийняти. Але однозначно не на рівні обласної ради.

— Це не рівень обласної ради. У нас є верховенство — закон. І чиновник чи почадовець зобовязаний його виконувати. Адже тільки для звичайних громадян може діяти неписане правило: «Що не заборонено — то дозволено». Для держслужбовців існує інше: «Що написано — те й роби». Рішення обласної ради закону суперечити не може. І якщо все ж на місцевому рівні пропишуть, щоб когось обмежити, то це фактично, створення особливих умов для іншого. А це корупція, — резюмує Святослав Клічук.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса