Новини

Коли селяни Рівненщині отримають землю

Мешканці восьми сіл Дубенського району не можуть отримати паї ДП «Мирогощанський державний іподром». Це питання вирішують вже багато років. За цей час частина пайовиків померла. Про це на прес-конференції розповіли народний депутат України Олександр Дехтярчук та директор ДП «Мирогощанський іподром» Володимир Присяжненко, пише “ВСЕ“.

Найближчим часом на засіданні Кабінету Міністрів України розглядатимуть питання роздержавлення ДП «Мирогощанський державний іподром».  А це більше 3-х тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення.

– Свою землю мали отримати більше тисячі пайовиків, проте 108 з них вже померли. Якщо нам вдасться розпаювати землі на Дубенщині, то цей випадок стане прецедентом в Україні. Адже нині працівники 23 підприємств очікують розпаювання, – зауважує Олександр Дехтярчук.

Позитивне рішення урядовців дозволить нарешті отримати паї колишнім працівника підприємства. Але питання розпаювання триватиме щонайменше рік, цього вимагає процедура.

– Ми підготували весь необхідний пакет документів. П’ять разів проходили шлях всіх погоджень по міністерствам і маємо надію, що цього разу прем’єр-міністр підпише постанову про роздержавлення «Мирогощанського іподрому». – каже директор ДП «Мирогощанський державний іподром» Володимир Присяжненко. – Далі за процедурою, підприємство буде передане у Фонд держмайна для акціонування і розпаювання землі.

За словами Присяжненка, за Законом, спочатку створюється акціонерне товариство і 25 відсотків акції (майна підприємства) безкоштовно передаються працівникам, а 75 відсотків мають бути продані на конкурентних засадах. Земля ж, має бути розпайована між більш, як тисячі мешканців сіл на території яких знаходиться підприємство.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса