Статті

Коли чекати подорожчання хліба?

Днями Міністерство економічного розвитку і торгівлі затвердило і подало на розгляд Кабінету міністрів України пілотний проект скасування державного регулювання цін на продукти першої необхідності, як-от: хліб, олію, борошно, пише “Голосно“.Новина про це неабияк збурила громадськість: одні тішилися, інші почали хвилюватися, мовляв, після ухвали подібного документу ціни на окремі продукти стануть ще вищими. Ми вирішили поцікавитися у експертів, які наслідки для жителів Рівненщини матиме впровадження подібного проекту.

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко роз’яснює, що в будь-якому випадку хвилюватися немає чого, адже поки мова йде про реалізацію пілотного проекту.

– На сьогоднішній день передбачається тимчасово відмовитись від державного регулювання цін. За результатами впровадження цього проекту прийматимуть  рішення щодо поновлення обмеження або ж скасування державного регулювання цін. Взагалі, в Україні впродовж останніх трьох років, фактично після ліквідації державної інспекції з контролю за цінами, контроль за дотриманням державної дисципліни цін практично не здійснювався. І державне регулювання було хіба на папері. Тож коли тепер говоримо про відміну державного регулювання цін, ми, по суті, констатуємо факт, який відбувся три роки тому.

maxresdefault_16

– Подейкують, що всупереч ідеї державного регулювання, з 2003 року зростання цін на соціально значущі продукти значно випереджає середнє зростання цін відносно інших продуктів. Яка ситуація була на Рівненщині?

– В області постійно моніторили ситуацію і за весь цей період не спостерігалось значної різниці в зростанні цін на регульовану та нерегульовану групу харчових продуктів. Разом з тим, деякі вітчизняні виробники, діяльність яких підпадає під державне регулювання, в окремих випадках вдаються до скорочення обсягів виробництва продукції, що призводить до її зменшення на ринку і як наслідок – зростання ціни.

– Які позитивні чи негативні наслідки може мати для Рівненщини скасування державного регулювання цін на соціально значущі продукти?

– На мою думку, відміна державного регулювання в цілому позитивно вплине на бізнес-клімат та покращення конкурентного середовища між суб’єктами господарювання, зменшить адміністративне навантаження на бізнес, який займається виробництвом та реалізацією соціально значущих продуктів.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса