Коментарі Новини

На Рівненщині відтепер копачам нічого боятися, миють бурштин як колись

Ось такий вигляд мали околиці селища Клесів 26-го листопада 2016 року. Кадр з відео «Четвертої влади»

Придані сили «Бурштинового штабу» залишили Рівненщину. Місцеві поліцейські – з бурштинокопачами тепер один на один. І схоже, такий розклад більш вигідний, як для очільників райвідділів на місцях так і для копачів. Про це – у матеріалі порталу «Четверта влада».

На папері Оперативний штаб протидії нелегальному видобутку бурштину Нацполіціїпродовжує існувати. Втім, у бурштиноносних районах Рівненщини відтепер немає ані спецпризначенців з числа приданих сил, ані їхнього очільника. Про це керівник приданих сил Штабу Сергій Науменко розповів у коментарі «Четвертій владі».

20160928_000-3

Донедавна на Рівненщині дислокувалися придані сили Оперативного штабу протидії нелегальному бурштиновидобутку. Керував спецпризначенцями – Сергій Науменко

– Мене немає, в мене закінчилося відрядження. Оперативний штаб не закритий офіційно. Але термін дії наказу голови Нацполіції закінчився. Мене на місці немає. І приданих сил теж, – каже Сергій Науменко.

– Тобто жодного бійця немає? – «Четверта влада».

– Жодного працівника правоохоронних органів з числа приданих сил на даний час в Рівненській області немає.

Про подальшу долю спецпризначенців на Поліссі Сергій Науменко не знає. Каже, все буде залежати від керівництва Нацполіції України. Втім, там нам прокоментувати ситуацію не змогли, як і в міністерстві.

Відстрілювалася керівниця прес-служби поліції Рівненської області Галина Сернівка. Вона пояснила, що відтепер завдання в області будуть виконувати місцеві правоохоронці з числа працівників головного управління та місцевих відділів поліції. Їх кількість очікувано буде меншою, ніж кількість приданих сил.

– Якщо буде потреба у додаткових силах, то їх будуть залучати, – каже Галина Сернівка. В той же час речниця не може підтвердити відсутність необхідності у приданих силах зараз.

Раніше частина відповідальності за ситуацію з нелегальним бурштиновидобутком лежала на керівництві Штабу. Це питання відтепер контролюватимуть очільники місцевих відділів поліції та керівництво головного управління.

Тим часом, за інформацією джерел, як серед силовиків, так і серед бурштинокопачів, вже два тижні поспіль у Сарненському районі, зокрема біля смт. Клесів бурштинокопачі працюють безперешкодно.

В суботу 26 листопада околиці Клесова мали ось такий вигляд:

Це відео «Четверта влада» отримала в суботу під час спільних зйомок з журналістами телеканалу Інтер. Попри погану якість, на відео видно у якій кількості та як близько від автодоріг, не ховаючись, працюють бурштинокопачі в околицях Клесова.

Про нелегальний бурштиновидобуток журналісти повідомили в поліцію одразу ж після зйомок цього відео. Втім, як повідомили у облуправлінні, під час перевірки цього повідомлення сарненським поліцейським не вдалося затримати жодного копача.

Після виходу матеріалу наших колег про ситуацію в околицях Клесова в «Подробицях тижня» розпочато службове розслідування, каже Галина Сернівка.

Головний фігурант розслідування  – колишній працівник управління захисту економіки, а тепер очільник Сарненського відділу поліції Сергій Смаглюк, на наш дзвінок слухавку не підняв.

За час своєї роботи оперштабу так і не вдалося повністю припинити нелегальний видобуток бурштину на Рівненщині. Попри те, що спецпризначенці припинили масовий видобуток в Урочищі Гальбин, помпи продовжували працювати у всіх, без винятку, північних районах. Втім, з відходом приданих сил, очевидно, ситуація все ж погіршується. Тепер бурштинокопачі працюють, не ховаючись. Бо ховатися від добре знайомих працівників райвідділів, якими тепер керують колишні УЗЕшники, напевно, немає потреби.

 

 

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса