Новини

На Рівненщині протидіють африканській чумі свиней

Під керівництвом першого заступника голови Рівненської ОДА Юрія Приварського відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії у зв’язку із спалахом африканської чуми свиней.

Вірусне захворювання зафіксовано у приватному господарстві в селі Черниця Корецького району. Про це повідомляє Рівненська ОДА.

За результатами аналізу відібраних проб біоматеріалу загиблих тварин 20 листопада у столичній лабораторії встановлено діагноз АЧС.

З метою локалізації та ліквідації спалаху АЧС на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Корецькій райдержадміністрації затвердили план заходів з недопущення поширення збудника африканської чуми.

Нині у селі, де стався спалах захворювання, введений карантин, вилучається та утилізується поголів’я свиней, господарства обробляють спеціальними знезаражувальними розчинами.

З метою контролю за переміщенням тварин, а також продуктів забою, на в’їзді та виїзді до населеного пункту встановлені блокпости та дизбар’єри. Ветеринари також моніторять ситуацію у навколишніх селах Богданівка, Бриків і Крилів.

«Наразі головне завдання – локалізувати спалах африканської чуми свиней та не допустити її подальше поширення. Адже ця хвороба є проблемою загальнодержавної ваги і може призвести до виникнення складних економічних та соціальних наслідків для усієї держави», – наголосив Юрій Приварський.

Тому перший заступник голови ОДА акцентував увагу причетних служб та керівників Корецької РДА на чіткому та оперативному виконанні заходів щодо ліквідації захворювання.

Разом з тим, керівники районів, де не зафіксована АЧС, мають вжити заходів з профілактики та недопущення хвороби.

81f90f2b2658e5c591e0355a8d83b528

Довідково: Африканська чума свиней – вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Захворювання передається під час прямого контакту хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщів та механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів’я хворих свиней гине.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса