Громадяни діють Новини

На Рівненщині розвиватимуть громади на основі прав людини

З квітня 2019 року в 4 областях України, в тому числі Рівненській, реалізовуватимуть проект «Розвиток громад, що заснований на правах людини».

В сучасних умовах України відбувається процес децентралізації і змінюється система управління територіями, яка має сприяти демократизації, розвитку самоврядування й участі мешканців великих і маленьких населених пунктів у процесі прийняття рішень.

Розвиток на рівні місцевої громади – у сфері охорони здоров’я, освіти, культури чи охорони правопорядку, в комунальних питаннях, місцевій інфраструктурі, соціальній допомозі, в подоланні гуманітарної кризи – має відбуватися на основі поваги до прав людини, задля їх захисту та дотримання.

Проте, існує брак базування на демократичних цінностях і правах людини місцевого законодавства і практики, місцевих програм розвитку.

Прозорість влади, відмова від дискримінаційних практик та керування принципом верховенства права можуть зробити громаду дійсно спроможною скористатися тими повноваженнями і ресурсами, що отримує об’єднана територіальна громада для свого розвитку.

Проект «Розвиток громад, що базується на правах людини» спрямований на посилення потенціалу громад застосовувати стандарти прав людини в своєму розвитку, а принципи рівності, недискримінації, інклюзії, прозорості, участі та підзвітності робити обов’язковою складовою формування порядку денного життя цих громад.

Його завданнями, зокрема, є:

– навчально-практична підготовка представників місцевої влади та громадянського суспільства територіальних громад Львівської, Чернігівської, Рівненської та Кіровоградської областей;

– розробка та проведення пілотних заходів моніторингу у територіальних громадах, підготовки за його результатами планів імплементації підходу, що базується на правах людини у розвитку місцевої громади;

– фінансова підтримка місцевих ініціатив по впровадженню підходу, що заснований на правах людини у громадах, які беруть участь в проекті та поширення практики застосування ППЛ у розвитку місцевої громади.

Особливу цінність проект матиме в контексті зміцнення потенціалу вразливих груп населення щодо участі в прийнятті рішень, доступу до ресурсів, включенню та посиленню інклюзивних процесів.

Відбір громад для участі в проекті відбуватиметься на основі відкритого конкурсу. Стежте за анонсами на сайті організації та в ЗМІ.

Автором і розробником проекту є Громадська організація «МАРТ» (м. Чернігів). Його реалізовуватимуть у партнерстві з учасниками Мережі хабів громадянського суспільства – Центром «Жіночі перспективи» (м. Львів), РОГО «Комітет виборців України» (м. Рівне), ГО «Територія успіху» (м. Кропивницький) за підтримки ПРООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса