Новини

На Рівненщині стартував фестиваль документального кіно “Docudays UA”

22 листопада, розпочав свою четверту подорож Рівненщиною 13-й Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини “Docudays UA”, який триватиме до 16 грудня. Метою заходу є сприяння популяризації й розвитку документального кіно та підвищення рівня дотримання прав людини в Україні, пише “ЧаРівне“.

Відтак, за цей період планується провести не менше 20-ти показів фільмів у більш ніж 10-ти населених пунктах області. Найкращі документальні стрічки про права людини транслюватимуть у місцевих навчальних закладах, бібліотеках та навіть пенітенціарних установах. А центральною темою цьогорічного фесту є слоган “Крізь ілюзії”, адже нині країни та народи прощаються з багатьма набутими стереотипами.

20161122170911

Олександр Адамець, начальник управління Державної пенітенціарної служби в Рівненській області розповідає, що проведення заходів на тематику права є дуже важливими для тих людей, які “за парканом”, бо у таких стрічках висвітлюються проблеми, дивлячись на які, можна зрозуміти, куди далі йти по життєвій дорозі.

Зокрема, усі, хто будуть присутні на кінофестивалі, матимуть можливість переглянути дві кінострічки із циклу «Енциклопедія Майдану» режисера Сергія Лисенка: «Крим SOS» і «Євромайдан SOS».

Директор РОГО «Комітет виборців України», регіональний координатор фестивалю на Рівненщині Олексій Горецький каже, що за допомогою таких заходів тема прав людини буде звучати сильніше і голосніше.

– Ми хочемо донести дітям, що права людини – це є самі вони, і це їхнє майбутнє. Саме тому створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Через призму документального кіно ми підтримуємо тему, яка є дуже актуальної нині в суспільстві ХХІ століття. Також за допомогою цього сприяємо підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні, – говорить пан Горецький.

Начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило зазначає, що звичайні уроки права в школі не готують учнів до реального і серйозного життя.

– Коли їм показують конкретний приклад, що це можна, а це – ні, що саме в таких випадках порушуються права людини, тоді школярі починають розуміти і відчувати цей правовий ефект. Такі фільми дають можливість подумати про життя, побачити всі його сторони, що воно буває не лише цікавим, а й, на жаль, складним. Тому проведення таких фестивалів на тему прав людини є дуже необхідним у наш час, – додає вона.

Також в рамках кінофестивалю передбачається проведення конкурсу малюнків на тему прав людини серед дітей. Ще буде організовано практичний тренінг на тему “Використання судових та позасудових механізмів захисту прав людини в адвокаційних кампаніях”. До того ж, організатори фестивалю планують запрошувати на зустрічі із молоддю різних відомих і цікавих особистостей.

Анастасія БОДНАРСЬКА

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса