Новини Статті

Паспорти майбутнього видаватимуть з 1 жовтня

З 1 жовтня 2016 року усі без винятку громадяни України, які досягнули чотирнадцятирічного віку, замість старих паспортів-книжечок отримуватимуть ID-картки. На нових документах будуть розміщуватись персональні дані особи, а з 18 років – електронний підпис власника ID-картки, пише “Голосно”.

Державна міграційна служба України ще з 1 січня цього року почала впровадження нової національної системи ідентифікації громадян на основі електронної бази даних та видачу нових паспортів громадянина України у формі пластикової картки. В міграційні службі додають, що нові ID-картки за декілька років стануть звичним паспортним документом. До того ж, зручнішим, більш універсальним та осучасненим.

– Якщо зараз ми приймаємо документи в шістнадцятирічних, то ID-картка буде видаватися з 14 років. Така практика існує в ряді держав і Україна її теж підтримала. ID-картка – це документ майбутнього. Практичного застосування зараз вона не має, а через 4-5 років ми не уявлятимемо без неї свого життя, – впевнена начальник Державної міграційної служби у Рівненській області Лілія Драпчинська.

img_2016-07-25_115722_hdr

Впровадження ID-карток стане поштовхом для створення єдиного демографічного реєстру і розвитку електронного урядування. Така система діє в країнах Балтії. Власник ID-картки зможе зареєструватися в електронному кабінеті і вирішити ряд важливих питань не виходячи з дому і не вистоюючи довгі черги. Окрім цього з нових паспортів зникне інформація про укладання шлюбу та реєстрація місця проживання особи.

– Вас ідентифікує посадова особа, в якої хочете отримати послугу. Тут  можна буде вирішувати питання соціальних виплат, проводити спілкування з фіскальною, податковою службами, проводити реєстрацію народжень, отримувати інші послуги. Це буде зручно, тому що людині не потрібно буде йти в установу, записуватись на чергу – все відбуватиметься в електронному форматі. Так само легко можна буде реєструвати місце проживання. Сімейний стан із нових паспортів буде вилучений. Наразі реформа відбувається в юстиції і в перспективі зареєструвати одруження можна буде в нотаріусів, – додали у міграційній службі.

13836002_1743655355872752_1993472434_o

Внаслідок виготовлення нових паспортів, значно зросте навантаження на технічне забезпечення міграційних відділів області. Наразі 8 районів Рівненщини обладнані робочими станціями для виготовлення біометричних закордонних паспортів і ID-карток. Зараз проводиться тендер по придбанню потрібного обладнання. В ДМСУ у Рівненській області сподіваються, що всі підрозділи міграційної служби до 1 жовтня будуть забезпечені всім необхідним. Крім того буде дозволено оформляти ID-картки та приймати документи ЦНАПам і органам місцевого самоврядування, відповідно до закону про децентралізацію.

– Активно працює ЦНАП міста Рівне, проявляють ініціативу Дубно і Кузнецовськ. Обладнання буде коштувати близько 300 тисяч гривень. Таким чином ЦНАПи розвантажать міграційну службу і будуть ще одним місцем прийому документів. Ми будемо здійснювати ідентифікацію, а приймати будуть у ЦНАПах. ID-картку можна буде замовити терміном до 10 днів, окремо буде враховуватись її вартість, – розповіла Лілія Драпчинська.

Чотирнадцятирічним особам ID-картка видаватиметься на 4 роки, а вісімнадцятирічним – на 10, з подальшою зміною кожних десять років. Граничні норми вартості нового документа визначені законом, але Кабміном ще буде встановлена остаточна вартість в залежності від вартості бланка ID-картки і її персоналізації. Гранична вартість становитиме 345 гривень. Однак для тих, хто отримуватиме ID-картку вперше, вона буде безкоштовна. З початку року близько 4 тисяч шістнадцятирічних вже отримали ID-картки.

Хоча ID-картки впроваджуються поки поступово, вже існують деякі проблеми у власників нових паспортів. Зокрема, сусідня Білорусь не приймає нові документи. Водночас на Рівненщині відкрито декілька пунктів спрощеного перетину кордону із сусідньою республікою. Державній міграційній службі України не вдалося досягнути домовленості з білоруською стороною про визнання ID-картки видом паспорта громадянина України

– Зараз населення активно здійснює збір ягід на території Білорусі і сусідня країна не хоче пропускати наших громадян з ID-картками. У нас близько трьохсот дітей з північних районів вже оформили ID-картки і для того, щоб здійснювати збір ягід в Білорусі, потрібно оформляти проїзний документ або закордонний паспорт, – повідомила начальник ДМСУ у Рівненській області Лілія Драпчинська.

Дорослому населенню змінювати паспорт на ID-картку не обов’язково. Люди можуть лишати паспорт-книжечку на стільки, на скільки він їх задовольнятиме.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса