Новини

Полковник КГБ погодився відкрити свою особову справу

Сьогодні у Рівненському окружному адмінсуді розглядали справу полковника КДБ Бориса Стекляра, причетного до вбивства відомого графіка підпілля ОУН Ніла Хасевича.  Стекляр намагається всупереч закону «Про доступ до архівів радянських репресивних органів» обмежити доступ до своєї особової справи через суд. На засідання він не прийшов, але звернувся до суду із заявою залишити його справу без розгляду. Суд задовольнив його прохання. 

Про це повідомляє журналістка «Четвертої влади», яка перебуває в суді.

У Рівненський окружний суд прйшли, окрім представника рівненського СБУ, представникиголови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича та ще одного історика, який звернувся у СБУ із запитом про доступ до справи Стекляра.

Як результат, суддя Людмила Жуковська задовольнила прохання Стекляра про нерозгляд справи. Відповідно полковнику вдалось відкликати свій позов. 

Нагадаємо, близько півроку тому голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович надіслав звернення в архів СБУ з проханням ознайомитися з особовою справою Бориса Стекляра. Про це «Четвертій владі» розповідав начальник управління Інституту національної пам`яті Ігор Кулик. Адже є закон про доступ до архівів, згідно якого ця інформація з 91-го року є відкритою і доступною.

– І після цього почалися цікаві події, – каже Ігор Кулик. – Оскільки справа знаходиться у Рівному, в місцевому архіві СБУ, раптом з`являється судовий позов від Бориса Стекляра до СБУ у Рівненській області з проханням утриматися від будь-яких дій, тобто НЕ надавати для ознайомлення його справу. В той же час закон «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» – єдиний для всіх і не містить виключень у питанні доступу до інформації, чи ми говоримо про жертв тоталітарної системи, чи про тих, хто сам був активним діячем репресивного апарату. Тому прийняття закону дає змогу отримати доступ і до інформації про колишніх штатних чи позаштатних працівників КГБ.

Минулого разу, розгляд резонансної справи перенесли через хворобу судді.

 

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса