Коментарі

Поліція розслідує закупівлю рівненського дуобуса

Гордість міської влади рівненський дуобус, який придбали за сім з половиною мільйонів гривень, опинився в центрі нового скандалу. «Четверта влада» вже публікувала розслідування про цю покупку. Як виявилося, придбана модель дуобуса є єдиною у світі, її відмовилися купувати в інших містах через велику кількість дефектів. Тепер поліція розслідує цю закупівлю. Відкрите кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчинені в особливо великих розмірах). Слідчі через суд отримали доступ до документів по тендеру і з`ясували, що фактурна вартість дуобуса – 4 мільйони 900 тисяч гривень.

Про це відомо з ухвали Рівненського міського суду.

У березні 2016-го комунальне підприємство «Рівнеелектроавтотранс» оголосило тендер. Хотіли придбати дуобус (тролейбус з можливістю автономного ходу ред.) за шість з половиною мільйонів гривень. Учасників було два. Спочатку перемогу отримало ТОВ «ТД Літан», яке пропонувало транспорт за 6,5 мільйонів гривень. Незабаром фірма відмовилась постачати товар, бо не змогла забезпечити поставку за передбачені кошти.

Суперником «Літану» було ТОВ «Метаюрсервіс», яке продавало єдиний дуобус білоруського виробника «Белкоммунмаш» «Вітовт макс дуо» за 7 мільйонів 500 тисяч гривень. Замість провести торги повторно, «Рівнеелектроавтотранс» доплатив мільйон гривень і придбав білоруський дуобус. В клопотанні слідчого до судді йдеться:

«…членами комітету з конкурсних торгів в порушення діючого законодавства без проведення подальшої оцінки (оскільки залишився лише один учасник, то необхідно було б відмінити торги) прийнято рішення укласти договір з наступним учасником ТОВ «Метаюрсервіс» з пропозицією в сумі 7 500 000 грн., що на 1 023 000 грн. більше ніж пропозиція ТОВ «ТД Літан».

У тендерній документації, яка описує всі критерії транспорту, який планував купити  «Рівнеелектроавтотранс», йдеться про дуобус з трьома парами дверей. Втім придбана модель має їх не три, а чотири.

«…тобто відповідно до ч.1 ст. 29 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» службові особи комітету з конкурсних торгів КП «Рівнеелектроавтотранс» мали відхилити пропозицію ТОВ «Метаюрсервіс» до проведення оцінки пропозицій, так як предмет поставки не відповідав кваліфікаційним критеріям замовника, але не зробили цього. В свою чергу було внесено зміни до договору в частині технічних характеристик предмета поставки після проведеної оцінки запропонованих пропозицій та укладення договору», – йдеться у тексті ухвали.

Слідчі з`ясували, що дуобус був ввезений на митну територію України товариством з обмеженою відповідальністю «СП«Янікс», яке є офіційним дилером заводу виробника «Белкоммунмаш». Фактурна вартість (ціна товару, що переміщується через митний кордон України – ред.) дуобуса, як виявилося, становила 4 мільйони 900 тисяч гривень.

«…в подальшому [дуобус] був реалізований для ПП «Метаюрсервіс» за ціною 6,2 млн.грн., яке є транзитним підприємством та яке було використане для заволодіння бюджетними коштами шляхом штучного збільшення фактичної вартості тролейбуса. Правова кваліфікація кримінального правопорушення привласнення чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчинені в особливо великих розмірах, передбачене ч. 5 ст. 191 КК України.», – йдеться в ухвалі.

Рівненський дуобус «Вітовт Макс дуо» Рівне придбало за 7,5 млн спеціально, щоб забезпечити рух громадського транспорту до кладовища. Він єдиний на маршруті

У лютому «Четверта влада» опублікувала  розслідування про те, як у Рівному придбали білоруський дуобус «Вітовт Макс дуо». Їздить він на недешевому дизельному пальному і, з огляду на знайдену нами інформацію, це єдина модель у світі – виготовлена у 2013-му, хоча по документах він з 2016-го року.

До того ж, у містах, які ще до Рівного встигли випробувати транспорт, йдеться в розслідуванні, виявили недоліки дуобуса, назвали цю модель невигідною і зрештою його ніхто не придбав. Крім Рівного.

В Рівному спочатку планували купити ще шість таких дуобусів. Навіть опублікували статтю з ознаками замовності на цю тему. Про переговори з білорусами щодо нових поставок заявляв міський голова, проте нині в Управлінні транспорту Рівнеради вже визнають, що такий транспорт купувати неекономно.

Мер Рівного Володимир Хомко, який зізнавався, що давно мріяв про такий транспорт, журналістам коментує ситуацію коротко.

Мер Рівного Володимир Хомко мріяв купити такий дуобус

– Кримінальну справу порушено по факту публікації в газеті («Четверта влада» – це портал, а не газета, – ред.) і так далі. Порушують справи по всіх. Якщо хтось вкрав – в тюрму, зразу. Якщо не вкрав, вибачиться і закривайте, – каже міський голова, – Що вони підозрюють мені важко сказати.

Начальник управління транспорту Віталій Миронюк каже, що задоволений роботою дуобуса, а про те, що фактурна вартість дуобуса на 2,5 млн. дешевша він не знає. Коментувати з`ясовану слідчими інформацію відмовляється. Каже, такі питання треба задавати поліції.

Віталію Миронюку шкода тих, хто чекає аби дуобус зламався

– Так як веде себе дуобус я задоволений, а так як ті, хто щитає, щоб він поламався, не задоволений. Він не ламається, ви мучитесь, ви страждаєте, мені вас шкода, – каже Віталій Миронюк журналістці «Четвертої влади».

Поспілкуватися з директором КП «Рівнеелектроавтотранс» Валентином Ткачуком нам не вдалося. Він не відповідає на наші телефонні дзвінки.

Нагадаємо, у провідну неділю , коли на кладовище «Нове» прибуло бизько ста тисяч людей, рівненський дуобус не вийшов на маршрут. Попри те, що цю машину місцева влада купувала, аби забезпечити рух громадського транспорту у віддалений район, де розташоване кладовище.

 

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса