Коментарі

Про покривання грального бізнесу та бурштиновидобутку на Рівненщині

5 вересня Рівненський окружний адміністративний суд визнав наказ про звільнення екс-начальника Радивилівського райвідділу міліції Віталія Кеди незаконним та постановив поновити його на посаді. Також суд постановив для управління Нацполіції Рівненщини сплатити позивачу 42 тисячі гривень за час вимушеного прогулу, пише “Четверта влада“.

Під час розгляду справи, за клопотанням представниці ГУ Нацполіції Рівненщини Олени Брагіної до справи долучили інформацію з тестування поліцейського на поліграфі.

У висновках поліграфолога йдеться, зокрема, про те, що Віталій Кеда:

– Повідомив, що мали місце випадки, коли звертався з проханням про надання спонсорської допомоги у вигляді паливно-мастильних матеріалів, канцелярських товарів, ремонтів службових транспортних засобів, грошей у підприємців, знайомих та інших осіб, в тому числі, за непритягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

– Повідомив, що мали місце випадки незаконного зберігання зброї під час перебування в зоні проведення АТО на території Донецької та Луганської областей.

– Повідомив, що мали місце випадки передачі на прохання знайомих службової інформації з міліцейських баз даних.

– Повідомив, що за вказівкою керівництва області щомісяця передавав до міліцейського правозахисного фонду «Правозахист» грошові кошти у розмірі 5 тисяч гривень.

– Повідомив, що у 2013 році мали місце випадки покривання грального бізнесу та пунктів прийому металобрухтів за вказівкою керівництва УМВСУ області.

– Повідомив, що у 2010-2011 роках, перебуваючи на посадах в управлінні по боротьбі з організованою злочинністю в області, мали місце вирішення питань, пов`язані з незаконним видобутком бурштину, за що грошові кошти передавав своєму керівництву.

– Виявлено наявність психологічної установки на приховування інформації стосовно підробки службових документів.

Суддя Андрій Сало зачитує інформацію про результати психо-фізіологічного дослідження з використанням поліграфа, проведеного 18 лютого 2016 року:

Тут же зазначено, що інформація, з`ясована завдяки поліграфу, є орієнтуючою і носить рекомендаційний характер. Водночас Віталій Кеда, під час судового засідання, не заперечує оприлюдненої інформації.

– По кожному з цих випадків, це інформація, яка була повідомлена мною, в подальшому вона була продубльована на комісії, – каже екс-поліцейський.

Віталій Кеда дательно пояснює судді Андрію Салу, що означає, на його думку, кожен пункт озвучених фактів:

Ці покази, схоже, не надто вразили суддю, оскільки в цей же день він приймає рішення на користь позивача Віталія Кеди. Законної сили рішення ще не набуло, оскільки є час на його оскарження. Водночас в частині поновлення Віталія Кеди на посаді начальника Радивилівського відділення поліції та стягнення частини коштів за «вимушений» прогул протягом одного місяця, постанова має бути виконана негайно.

Як пояснила «Четвертій владі» представниця Нацполіції Рівненщини Олена Брагіна, поновлення екс-поліцейських на посадах за рішеннями судів відбувається згідно наказу керівника управління поліції. Воно може бути як добровільним, так і здійсненим на вимогу виконавчої служби. Щодо Віталія Кеди, то рішення стосовно способу його поновлення керівництвом поліції Рівненщини, за її словами, ще не прийняте.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса