Новини

“Рівнеазоту” обмежили газопостачання

7 березня, у засобах масової інформації з’явилась низка повідомлень про зупинку хімічного гіганта на Рівненщині – ПАТ «Рівнеазот» у зв’язку з обмеженням постачання газу, що потягло за собою зниження виробництва продукції. Слід зауважити, що такі заяви є далеко не першими. Підприємство належить олігарху Дмитру Фірташу. Поки йде тяганина щодо його екстрадиції до США, підприємства в Україні продовжують працювати, але з постійними пересторогами зупинки. Ось і вчора надійшла інформація про зупинку не лише «Рівнеазоту», але й інших хімічних підприємств, які входять в структуру Ostchem. Поставку газу обмежили ПАТ «Азот» (Черкаси) та «Сєвєродонецьказот», про це зокрема повідомив керівник відділу зв`язків з громадськістю і пресою ПАТ «Укртрансгаз» Максим Білявський.

За його словами, причиною цього є заборгованість контрагентів та відсутність підтверджених обсягів газу в ГТС. Як пише Инфоиндустрия, тиск газу на підприємствах різко знизився, після цього виробництво аміаку зупиняється. Після зупинки агрегатів аміаку в Черкасах і в Рівному, заводи ще можуть працювати на «привізному» імпортному аміаку, однак, виробництво в Сєвєродонецьку зупиняється через подорожчання аміаку на світовому ринку.

У компанії Ostchem ситуацію не коментують. Прес-секретар Наталія Іванченко сказала, що наразі офіційної відповіді не буде. Натомість порталу «ЧаРівне.інфо» вдалося зв’язатися з керівником первинної профспілки «Хімік-Рівненщина» Георгієм Козлюком, який заявив, що окрім згаданих проблем, існують затримки з виплатою заробітних плат.

По зупинці «Азоту» скажу, що ситуація схожа на минулорічну. Так само «Азот» бив рекорди з виробництва добрив, а потім став планово на ремонт, але іншої причини теперішньої зупинки, крім тієї, що газ перекрили, наразі не знаю. Що стосується заробітної плати, то частині працівників, які отримують зарплату через установу банку, виплатили 40% за січень, а тим хто її отримує на заводській касі, за січень не виплатили зовсім. Хочу зауважити, що затримки з виплати заробітної плати почалися ще рік тому та виплачується по 10-15%, а не так як передбачено законодавством – два рази на місяць. Хочу ще додати, що керівництво підприємства не боїться те, що на них були складені адмінпротоколи, – наголосив він.

Нагадаємо, що повідомлення про зупинку «Рівнеазоту» були й раніше. Як зазначав мер Рівного Володимир Хомко, це може відчутно вдарити по економіці обласного центру.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса