Коментарі Новини

Рівненські учні ДПА не здаватимуть

Рівненські одинадцятикласники у 2017 році державну підсумкову атестацію здавати не будуть. Тепер кожен випусник загальноосвітнього навчального закладу повинен для отримання атестату скласти три предмети у формі ЗНО, які будуть зараховані як ДПА, пише “Чарівне“.

Зокрема, обов`язковою є українська мова, за вибором учня можна здавати математику або історію України періоду ХХ ст. – початку ХХІ ст., а третій предмет обиратимуть з даного переліку: українська мова та література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, російська, англійська, німецька, французька та іспанська мови. Важливо звернути увагу на те, що, якщо випускник другим предметом обере історію, третім він зможе здавати математику чи навпаки.

Тому з результатів зовнішнього незалежного оцінювання водночас буде вираховуватися оцінка в атестат і бали, з якими абітурієнт вступатиме у ВНЗ.

Тепер при вступі у вищий навчальний заклад випускники обов`язково будуть подавати результати ЗНО із таких предметів: найперший – це українська мова, другий – або математика, або біологія або історія України, а третім буде або предмет з переліку, який кожен університет складатиме сам, або творчий конкурс. А перелік обов`язкових предметів для вступу, університети повинні опублікувати до 15 грудня.

Як і раніше, кожен учасник ЗНО має змогу скласти тести не більше як із чотирьох предметів. До слова, тестові зошити з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії будуть перекладені мовами національних меншин: кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською. Кожен випускник школи зможе обрати мову, якою хоче писати ЗНО.

Також будуть дійсними результати Зовнішнього незалежного оцінювання за минулий рік. Для участі у конкурсі для навчання у ВНЗ України абітурієнти зможуть подати Сертифікати ЗНО 2016 та 2017 років.

sam_0997

– Наприклад, якщо першокурсник, який сьогодні навчається на платній формі навчання, і минулого року він здав деякі предмети під час ЗНО на невисокі бали, цьогоріч зможе їх перездати, і знову подавати документи на обрану спеціальність державної форми навчання, надавши свої кращі результати ЗНО за 2016 та 2017 роки. Але результати тестів будуть дійсні не більше двох років, – розповідає директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Також вона додає, що абітурієнти матимуть право подати до дев`яти заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше, ніж з чотирьох спеціальностей.

Реєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання випусники тепер будуть лише у своїй школі. Там буде спеціально навчена людина, яка допомагатиме школяра подати заявку на проходження тестування. А ті, хто вже випустився зі загальноосвітніх закладів, але бажає знову спробувати свої сили на ЗНО, проходитимуть реєстрацію у спеціальних для цього пунктах.

До слова, вже є визначені дати підготовки і проведення ЗНО-2017: реєстрація  буде з 06 лютого до 17 березня 2017 року, основна сесія – з 23 травня до 16 червня 2017 року, додаткова сесія – у липні 2017 року. Також варто зазначити, для того щоб випускникам отримати шкільний атестат, необхідно обов`язково проходити основну сесію ЗНО. Результати будуть оприлюднені до 1 липня.

Ще для того щоб учасники відчули атмосферу та процес проходження тестування, буде організоване пробне ЗНО, яке буде платним. Реєстрація на нього здійснюватиметься через мережу інтернет з 10 по 31 січня 2017 року, а проведуть його 01 квітня (українська мова та література), а 8 квітня – математика, історія України, англійська, німецька, російська, французька та іспанська мови, фізика, біологія, географія. Учасники пробного ЗНО можуть скласти тести не більше, як з двох предметів.

А тренувальне безкоштовне онлайн-тестування можна пройти на сайті Львівського РЦОЯО .

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса