Статті

Судові пригоди упійманої на хабарі екс-чиновниці Рівненської ОДА

Минуло більше року, як на хабарі затримали колишню очільницю Департаменту соцзахисту Рівненської ОДА, екс-регіоналку Ольгу Підкидач. Після гучного викриття її звільнили, оголосили про підозру, а згодом й взяли під домашній арешт. З того часу підозрювана – частий гість у судах. Наступний буде незабаром, 8 листопада, пише “4Влада“.

Цього дня у Рівненському міському суді, за інформацією прокуратури Рівненської області, відбудеться підготовче судове засідання по справі підозрюваної у хабарництві екс-директорки Департаменту соцзахисту. До цього суд не розглядав справу по суті, бо побачив помилки у обвинувальному акті прокурора.

Хабарі і записка «Спасибо за все»

За версією слідства, Ольга Підкидач вимагала та одержала від директора дочірнього підприємства «Клінічний санаторій матері та дитини по реабілітації хворих із захворюванням органів зору «Зелений мис» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» 9 тисяч гривень хабаря.

За це нібито обіцяла сприяти збільшенню кількості путівок на оздоровлення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За інформацією з єдиного державного реєстру судових рішень, 15 вересня 2015-го правоохоронцівилучили у Ольги Підкидач 45 купюр номіналом 200 гривеньі 9 тисяч слідчі вважають отриманими незаконним шляхом) та аркуш паперу, на одній зі сторін якого містяться написи, виконані від руки «Спасибо за все. (П.І.особи – ред.)», а на зворотній стороні – «(ПІБ особи), посилаю 10000, пока больше не доехали, буду скоро в Житомире». Вилучили також картонну упаковку та тканину в целофані, 4 тисячі 500 гривень, 15 євро, 130 доларів США та 4 мобільні. Телефони вилучили, бо вважають їх «засобами та знаряддями вчинення кримінального правопорушення».

Спільником Ольги Підкидач, за версією слідства, кількаразово був її заступник, також упійманий на хабарі, Олексій Янчевський.

Правоохоронці встановили чотири епізоди їхньої ймовірної злочинної діяльності  та задокументували корупційну схему у сфері надання послуг санаторно-курортного лікування. Чиновники нібито отримали 56 тис грн за сприяння у фінансуванні договорів щодо оздоровлення осіб, постраждалих внаслідок ЧАЕС.

За інформацією з судового реєстру, начальниця і заступник, крім отримання хабарів, ще безкоштовно відпочивали у санаторії матері та дитини «Пролісок». Вартість такого відпочинку – біля 3 тисяч гривень.

Інші суди Ольги Підкидач

Крім суду через хабарі, екс-начальниця Ольга Підкидач подала як мінімум три позови.

З єдиного державного реєстру судових рішень відомо, що через суд пані Підкидач хотіла визнати протиправними дії слідчих СБУ, які відкрили щодо неї кримінальне провадженняза ч. 1 ст. 14, ч.( Готування до злочину) та ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Підкидач дійшла до касації. Але суд став на сторону правоохоронців.

У судовому реєстрі йдеться й про те, що Ольга Підкидач подала позов до заступника прокурора Рівненської області Андрія Боровика. Між іншим, уже звільненого і звинуваченого у кришуванні бурштиновидобутку на Рівненщині. Вона вимагала встановити відсутність у нього повноважень продовжувати досудове розслідування по кримінальному провадженню щодо неї. Адже 13 травня 2015 року він вніс постанову, якою продовжив строк розслідування до 16 січня 2016 року. Однак суди всіх інстанцій вкотре їй відмовили.

Так само до касації Ольга Підкидач дійшла прагнучи поновитися на посаді директора Департаменту соцзахисту. У позові вона зазначає, що її звільнили 19 листопада 2015-го, хоча в цей час вона перебувала у лікарні. Втім суди двох інстанцій не допомогли їй повернути посаду. 5 жовтня відкрили касаційне провадження у цій справі.

«Четверта влада» слідкуватиме за судами Ольги Підкидач, як і інших ТОП-чиновників, упійманих на корупції, і повідомлятиме про їх результати.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса