Новини

Сьогодні стартувала вступна кампанія

Цього року випускників менше, ніж минулого, тому кількість бюджетних місць теж менша, кажуть у МОН.
Від сьогодні, 11 липня, українські виші вже почали приймати від вступників заявки, рівненські абітурієнти можуть цьогоріч надсилати свої заяви  лише в електронному форматі, пише ЧаРівне.

Кінцевий термін для подачі документів – 28 липня.

Всього абітурієнти можуть подавати 15 заяв за п`ятьма спеціальностями в будь-які виші, а не лише в п`ять, як було минулого року. Заяви, подані на певну спеціальність (спеціалізацію, освітню програму, напрям підготовки) до одного вищого навчального закладу за різними формами навчання, вважаються фактом подання однієї заяви.

Подання заяв в електронній формі на спеціальності (спеціалізації), на яких не передбачається прийому за кошти державного бюджету, не обмежується.

Подавати електронні заяви на вступ можна буде через сервіс, повинен був запрацювати 11 липня.

Покрокові інструкції про електронний вступ МОН опублікувало на своєму сайті.

Цього року випускники зможуть подати 15 заяв на п`ять різних спеціальностей у будь-які університети. Такі зміни мотивує Інна Совсун, заступник міністра освіти та науки.

“Якщо майбутній студент хоче стати лікарем і давно визначився зі своїм призначенням, навіщо йому подавати документи на інші напрямки? Логічніше, якщо він подасть усі 15 заяв на вибрану спеціальність у різні університети, чим збільшить свої шанси на вступ. Саме це ми й зробили в цьому році”, – пояснюєВВС Інна Совсун.

Окрім того, у 2016-ому році вже не діє норма про позаконкурсний вступ і цільовий прийом для пільгових категорій випускників, таких як людей з інвалідністю, ветеранів бойових дій чи сиріт.

Такі абітурієнти теж проходитимуть конкурсний відбір – співбесіди чи окремі вступні іспити.

Для майбутніх бакалаврів держава виділила майже 91 тисячу бюджетних місць. Це менше, ніж минулого року, тому що випускників теж стало менше. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Кількість бюджетних місць у кожному університеті залежатиме від популярності цих вишів серед студентів, які мають високі бали ЗНО.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса