Громадяни діють Новини

У Рівненській юстиції обговорили новації Мін’юсту щодо посилення відповідальності за несплату аліментів

Рівненська юстиція долучається до дискусії, розпочатої Міністерством юстиції України щодо посилення відповідальності за несплату аліментів. 7 листопада разом із представниками громадських організацій, таких як РОГО «Комітет виборців України», Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка», «Правове поле», «Психологічна служба Євромайдану», «Спілка жінок Рівненщини», «Відповідальна громада» начальник ГТУЮ у Рівненській області Іванна Смачило та її заступники Наталія Яцюк та Вячеслав Бедикайло обговорили запропоновані Мін’юстом зміни та законодавчі новації.

Сьогодні дуже важливо, аби громадське суспільство, неурядові організації, небайдужі люди долучилися до обговорення питання щодо виплати аліментів. Адже пропоновані зміни вже найближчим часом сприятимуть створенню кращих умов життя для українських дітей.

– Ми знову піднімаємо важливу тему – виплата аліментів та їх стягнення з недобросовісних батьків. Адже аліменти є власністю дитини. І платити їх – обов’язок батьків. Наше завдання – захистити права дитини. Не платиш – попрощаєшся із поїздками закордон, авто і навіть можливістю полювання. Такі законодавчі новації, покликані посилити відповідальність батьків за несплату аліментів, пропонує Мін’юст. І ми їх підтримуємо, – розповіла Іванна Смачило.

Учасники зустрічі ґрунтовно обговорили пропозиції Міністерства юстиції та запропонували власні ідеї. Зокрема, переглянути ціннісні орієнтири юридичного забезпечення української сім’ї. А саме внести зміни до сімейного кодексу, якими передбачити при розлученні автоаліменти на утримання дитини і для чоловіка, і для дружини. Крім того, представники громадськості запропонували на рівні міністерства провести комплексне дослідження ефективності роботи виконавчої служби в сфері стягнення боргів за аліментами та розробити нові ефективні заходи для різних цільових груп боржників. Також прозвучала пропозиція активізувати роботу з опікунами дітей щодо використання державних інструментів стягнення боргів з неплатників аліментів.

Зазначимо, що найближчим часом Міністерство юстиції України ініціює низку новацій, які зроблять більш жорсткою відповідальність неплатників аліментів. Серед пропонованих Мін’юстом новацій у законопроекті – обмеження виїзду за кордон, обмеження права на водіння авто та обмеження і заборона на полювання, носіння зброї. Серед новацій, які також хочуть запровадити, дозволити тому з батьків, хто проживає з неповнолітньою дитиною, мати можливість виїхати за кордон на відпочинок чи лікування без згоди недобросовісного батька, який ухиляється від сплати аліментів понад 6 місяців, посилити кримінальну відповідальність за несплату аліментів понад рік.

Про це повідомляє сайт Головного територіального управління юстиції в Рівненській області.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса