Коментарі Новини

У Рівному говорили про співпрацю з ЄС

Представництво ЄС в Україні з 10 по 12 жовтня відвідує Рівне та Острог, щоб представити проекти та можливості співпраці з Євросоюзом, пише “ЧаРівне“. Зокрема у Рівному, прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давід Сулік розповів про вже існуючі європейські програми:

У вашому місті Рівне вже теж почав діяти осередок, який надає підтримку малому та середньому бізнесу. Вам пощастило, бо цих центрів тільки 14 в Україні. Тобто для бізнесу Рівненщини вже переваги від цього центру є. Є ще певні виклики, які ми маємо подолати з нашими партнерами, але маємо надію, що цей центр буде працювати як хаб для бізнесменів, де вони можуть прийти не тільки за порадою, а й їм допоможуть оформити низьковідсоткові кредити. Це є друга частина цієї програми – доступ до кредитування. Плюс там також є консультанти, які допоможуть із написанням бізнес-плану виходу на ринки ЄС. Знову ж таки, тут неважливі гроші, але важливе ці знання, які в цьому проекті надаються.

Серед програм для молоді Давід Сулік згадав Еразмус, що діє у вишах Рівненщини. Студенти мають змогу брати участь у обмінних програмах, стажуватись за кордоном, отримувати стипендії.

Ми допомагаємо у дуже важливій боротьбі з корупцією. Сьогодні зранку мені дали заяву про те, що в Україні має бути створений окремий український суд. І знову наші експерти готові допомогти з відбіром цих суддів. Маємо великий проект – програму судової реформи, в рамках якої зараз проходить відбір суддів до Верховного Суду.”

Проте пан Сулік зазначив, що в Україні реформа займе більше часу, адже до цього в країні не проводили таких змін.

Ми не можемо усю роботу зробити за вас, це ваша країна, ваша відповідальність. Є така мудрість, що не треба давати рибу, а треба дати вудочку і навчити ловити. Тому ми готові навчити і допомогти,” – додав Давід Сулік.

Зокрема, на заході також був присутній Руслан Сивий – директор Рівненського “Центру розвитку місцевого самоврядування”, що теж створений за європейські кошти. Установа спеціалізується на реформі децентралізації, що, в свою чергу, має пришвидшити її темпи. За словами пана Сивого, до кінця року на Рівненщині вже буде створено мінімум 25 ОТГ із 56 запланованих, тож процес незворотній.

Також Представництво ЄС в Україні проведуть ще низку заходів у Рівному та Острозі:

– тренінг “Як написати грантову заявку на конкурси ЄС?” (Рівне, 11 жовтня, 16:00, платформа взаємодій “Простір”);

– публічна дискусія для солоді, активістів, та представників ГО (Острог, 12 жовтня, 11:00, НУ ОА, ауд. №6);

– вікторина на знання фактів про Європейський Союз (Острог, 12 жовтня, 15:00, НУ ОА).

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса