Новини

У Рівному планують реконструкцію літньої сцени

Ідея повної реконструкції Літньої, або Зеленої естради у парку Шевченка у Рівному – унікальний приклад плідної співпраці громадських активістів та міської влади. І громадська організація, і міська влада в особі міського голови Володимира Хомка майже одночасно почали працювати над ідеєю перетворення старої радянської сцени на сучасний майданчик просто неба – для того, щоб парк у теплу пору року був одним із центрів культурного життя міста, пише “ВСЕ“.

Днями ескізний проект реконструкції презентували й обговорили у інформаційно-освітньому центрі «Infohub». Участь у обговоренні взяли колишні працівники парку, активісти, професійні архітектори.

Цікаво, що ідею реконструкцію паралельно виношували як місцеві архітектори-активісти, так і міський голова із керівництвом парку, на сайті парку Шевченка навіть був розміщений один з варіантів проекту реконструкції. Водночас, у мережі Facebook активісти восени провели конкурс, розглянувши загалом 5 проектів переважно молодих архітекторів. Після цього, завдяки в тому числі й громадській організації Платформа взаємодій «Простір» почалась робота над доопрацюваннями цих ескізів. Відбулося чимало нарад у кабінеті Володимира Хомка, який ділився із проектантами досвідом подібних майданчиківу тих країнах, в яких побував.

У зв’язку з тим, що запропоновані раніше проекти були нетехнологічними, оскільки не враховували наявні матеріали та вартість реконструкції, почалася спільна робота над ухваленням нового єдиного проекту, хоча паралельно розглядались кілька авторських ідей. Врешті решт, авторський колектив, який курував молодий архітектор Дмитро Котляров, представив проект, що й був схвалений керівництвом міста.

litnia_estrada

Основними елементами майбутньої реконструкції буде знесення нинішньої кінопроекційної будки, зробивши таким чином територію перед сценою більш об’ємною. Реконструйована сцена буде обладнана кулісами та навісом проти дрібного дощу. А також – рамою для софітів та іншої навісної апаратури. Замінять бруківку, встановлять 80 нових лавочок (на 640 місць), а також нові смітники. Накривати усю територію, як пропонували у деяких ескізних проектах, не будуть, а ось від дощу можна буде сховатись під фігурами-грибами, праворуч від сцени. Звісно, відремонтують і роздягальня за сценою. Хоча поки що йде дискусія, чи варто туди проводити опалення.

Наступний етап реконструкції центральної частини парку стосуватиметься легендарного фонтану «Стоматолог». За задумом креативних молодих людей, він має стати «сухим» – у ньому не повинно бути чаші, а вода може бити… знизу, крізь решітки. Так, щоб по фонтану можна було ходити. Фігуру богатиря, звісно, залишать на місці.

А поруч із фонтаном, за пропозицією управління культури, мають створити історичний об’єкт. За словами начальника управління Тараса Максименка, ще півроку тому георадарні дослідження встановили, що у цьому районі під асфальтом знаходяться порожнини – припускають, що це підвали житла князів Любомирських, які після залишення замку мешкалив «Палацику» в парку. Після дослідження підвали хочуть музеїфікувати, накривши склом, щоб люди могли бачити підземні приміщення. На думку Тараса Максименка, це зробить рівненський «сухий» фонтан значно більш оригінальним, аніж у інших містах.

За попередніми домовленостями, протягом кількох найближчих місяців буде підготовлено проект – і вже восени роботи можуть розпочатись. Як обіцяє міська влада, якщо все буде складатись вдало, оновлена «Зеленка» вже постане перед рівнянами на відкриття паркового сезону наступного року.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса