Громадяни діють Новини

Фахівці КВУ провели тренінги для мешканців новостворених ОТГ Рівненщини

5 тренінгів про перші місцеві вибори в об’єднаних територіальних громадах та новий розподіл повноважень між органами місцевої влади провели фахівці Комітету виборців України для мешканців двох новостворених ОТГ Рівненської області.

Під час цих навчань їх учасники дізналися про переваги і виклики децентралізації, її фінансові аспекти, зокрема, можливості отримання додаткових коштів на розвиток громади. Також ознайомилися з особливостями організації виборчого процесу під час проведення перших виборів у громаді, функціями голів, рад і виконкомів ОТГ, повноваженнями старост сіл/селищ, що входять до ОТГ та іншим.

Так, 17 жовтня на тренінгу в селі Княгинине Демидівського району його мешканці вступали в гарячі дискусії, особливо щодо питань децентралізації. Їх найбільше непокоїть питання функціонування в їхньому селі закладів освіти (місцевої школи) та медицини. Деякі люди до цих пір побоюються, що в результаті децентралізації ці сфери їхнього життя можуть погіршитися.

Княгининці також вже цікавилися, як можна буде замінити голову ОТГ чи депутата місцевої ради, якщо вони неналежно виконуватимуть свої функції.

А в селищі Оржів Рівненського району, де тренінг проходив 20 жовтня, деякі його мешканці висловили побоювання, чи не доведеться після об’єднання з часом закрити місцеву музичну школу. Вона впродовж багатьох років є одним із культурних надбань і гордістю селища. Хоча наразі немає жодних передумов для цього. А надалі все залежатиме від мешканців об’єднаної громади і, зокрема, від селищної ради, обраної ними.

Окрім Княгининого й Оржева, такі заходи квушники провели в селах Вербень і Рудка Демидівського району та Пляшева Радивилівського району.

На кожному тренінгу роздавали просвітницькі буклети і плакати, в яких у загальній доступній формі описані основні нюанси процесу децентралізації і проведення перших виборів в ОТГ. Їх учасники заходів поширюватимуть серед своїх співмешканців по громаді.

Тренінги організовані Рівненським КВУ і ВГО «Комітет виборців України» в рамках проекту «Кампанія з підвищення обізнаності виборців щодо перших місцевих виборів у об’єднаних територіальних громадах» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Фоторепортаж із заходів можна переглянути на сайті організації.

Нагадаємо, що 29 жовтня 2017 року в 5 ОТГ Рівненської області відбудуться перші вибори депутатів сільських, селищних, об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних голів. Нову місцеву владу обиратимуть мешканці Демидівської і Клеванської селищних ОТГ, а також Немовицької, Тараканівської та Ярославицької сільських ОТГ.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса