Коментарі

Хто відповідатиме за купівлю російських автобусів?

Не вщухають обговорення щодо закупівлі дев`яти шкільних автобусів для шкіл Рівненщини. На бюджетній комісії облради емоційно виступив депутат Микола Кучерук щодо закупівлі автобусів у «екс-регіоналів». Він заявив, що запчастини автобусів є російськими, і тому його політична сила буде піднімати це питання. Також запропонував виділити кошти з обласного бюджету та провести експертизу, пише “ЧаРівне“.

– Оцим тендером ви купили нові автобуси у тих, хто вбивав наших хлопців, скажіть, для чого ви це зробили? – спитав Кучерук під час виступу начальника обласного управління освіти та науки Григорія Таргонського.

– Якщо ви говорите, що купили у Російській Федерації, то це не відповідає дійсності, – відповів Таргонський.

Депутат Валентин Крока: А вузли чиї?

Да, при чому тут вузли? Будемо говорити відкрито – нема такого заводу «Мрія». А є «ПАЗ», який відповідає вимогам «ПАЗа». І він має Євро-5, чи Євро-3, можемо дискутувати за будь-що, але на кожній деталі, там написано, що зроблено в Росії. Втихаря перевезли, і 500 тисяч доларів наша область передала агресору. І винні мають сидіти у в’язниці. Наші народні кошти тут, у Рівненській області, пішли агресору, – заявив Микола Кучерук.

Григорій Таргонський: «Ще раз говорю сертифікати вироблені в Україні. Що стосується російського виробництва, то дійсно ми вивчали ті товари, які підлягають забороні, але, на жаль, шкільні автобуси не підпадають під цю заборону, тому підстав не було. Ми вивчали норми законодавства».

avtobusy

Заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко наголосила, що відповідні перевірки проводили Антимонопольний комітет та СБУ: «Факти перевірки є, сертифікати є, і громадські активісти, які брали участь підтвердили, що це було», – каже вона.

Депутат Олександр Савчук також заявив, що на кожній деталі стоїть «Сделано в России. 2016 год»: «В нас так бізнес побудований, що ви окремо, а бізнес окремо», – додав він.

Голова бюджетної комісії Юрій Благодир: «Треба провести максимальне з’ясування, щоб не будоражити людей».

Водночас Микола Кучерук заявив, що «треба відсторонити керівника управління та створити тимчасову комісію з перевірки».

А депутат Сергій Свисталюк вимагає звільнення відповідальних за тендерну процедуру. Натомість Юрій Благодир запропонував «ще більш глибоке вивчення даного питання». Вирішено на окремій комісії обговорити дане питання та перевірити матеріали тендерного комітету, за результатами перевірки приймуть рішення – можливо, кадрові, повідомила Світлана Богатирчук-Кривко.

Варто зауважити, що на закупівлю наступних 8 автобусів головним претендентом виступає знову ж таки фірма з російськими «ПАЗіками».

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса