Коментарі

Хто зараз керує прокуратурою Рівненської області

Після затримання Андрія Боровика, та звільнення очільника прокуратури Анатолія Ковальчука виконуючим обов`язки став перший зампрокурора Павло Романчук.

«Четверта влада» дізналася про можливий зв`язок новопризначеного очільника прокуратури Павла Романчука з чоловіком, якого називають одним з ключових очільників схем у сфері нелегального бурштиновидобутку – Анатолієм Іваницьким, відомим як Дядя Фьодор. Журналісти спробували перевірити цю інформацію і ось, що з цього вийшло.

Як відомо, 4 липня у Рівному та Рівненській області пройшла гучна спецоперація, в результаті якої затримали заступника прокурора області Андрія Боровика та чотирьох інших осіб. Через три дні генпрокурор Юрій Луценко звільнив і керівника прокуратури – Анатолія Ковальчука. Тимчасово виконуючим обов`язки керівника прокуратури призначили його першого заступника – Павла Романчука.

Після оприлюднення інформації про призначення пана Романчука «Четвертій владі» на умовах конфіденційності надійшла інформація від джерел у сфері правоохоронних органів про те, що Павло Романчук, начебто, кум відомого на Рівненщині Анатолія Іваницького.

Пана Іваницького, більш відомого, як «Дядя Фьодор» називають одним із головних очільників схем «кришування» нелегального бурштиновидобутку на Рівненщині. Таку версію у своїх доповідях озвучували й представники Радикальної партії.

Зв`язок між новопризначеним очільником прокуратури Павлом Романчуком та чоловіком, якого називають головним у «бурштинових схемах» – Анатолієм Іваницьким «Четвертій владі» підтвердили два джерела. Ця інформація поширювалась і до його призначення.

Втім, документально факт хрещення однією особою дітей іншої – перевірити практично не можливо. Одне із джерел також запевнило нас, що особисто бачило пана Романчука в компанії Анатолія Іваницького в одному із розважальних закладів громадського харчування більше року тому.

Очікувано було почути від пана Романчука повне заперечення цієї інформації, але… Журналістка «Четвертої влади» зателефонувала до прокурора і запитала про кума:

– Стверджують, що ви пов`язані з Анатолієм Іваницьким відомим як Дядя Фьодор, якого неодноразово публічно звинувачували у кришуванні бурштинових схем. Повідомляють, що ви його кум. Це правда? – журналістка.

– Я не буду коментувати ніяких чуток. Є у нас компетентні органи, які розбирають. Є кримінальне провадження військової прокуратури. Всі про нього чули. Якщо такі якісь факти є то вони будуть перевірятися, встановлюватися і буде відповідальність згідно закону. А коментувати чутки, мені здається, це неправильно, – Павло Романчук.

– Є інформація, що вас бачили разом у кафе на вулиці 16 липня – «Ле Гранд» (Колишній Липень, Ліптон). Чи ця інформація відповідає дійсності?

– Кафе «Ле Гранд» – це не є якась закрита, приватна територія, де обмежений доступ осіб. В цьому кафе, оскільки воно близько від місця роботи, я доволі часто обідаю. Буває вечеряю. Осіб там може бути багато і чому я маю коментувати хто там може знаходитися.

– Я у вас просто запитую чи ви з цією людиною знайомі, чи це ваш кум?

– Я з багатьма людьми знайомий, розумієте?

– А з цією конкретно?

– З якою саме?

– З Анатолієм Іваніцьким.

– Да, знайомий… Я знаю таку людину.

– Які у вас зв`язки з ним?

– Мене багато людей знають. З багатьма людьми спілкуюсь. В цьому, хіба, є щось незаконне? Я суті питання не розумію. Якщо питають чи знайомий, так я знайомий. Я знаю багато людей. Я вас знаю, з вами спілкуюся так само.

Отож, новопризначений очільник прокуратури підтвердив, що знайомий з Анатолієм Іваницьким і не заперечив ані інформацію про їхню зустріч, ані про те, що вони «куми».

Залишається сподіватися, що генпрокурор Юрій Луценко не навмисне призначив пана Романчука і спецоперація не була спрямована на те, щоб прибираючи з дороги одну «бурштинову мафію» віддати контроль над схемами іншій.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса