Коментарі Новини

Хто з Рівненських депутатів отримав зброю від Авакова

Нардеп-«свободівець» Олег Осуховський і депутат Рівнеоблради від БПП «Солідарність» Віталій Чугунніков  у 2014-му отримали пістолети від міністра МВС, пише “4Влада“.

Сьогодні журналісти «Української правди» оприлюднили список з 400 прізвищ осіб, які були нагороджені зброєю у 2014-2015 роках. Йдеться про тих, хто отримав відзнаку Міністерства внутрішніх справ «вогнепальна зброя». В одному ряду із президентом Порошенком, прем`єром Гройсманом, олігархом Коломойським знаходимо знайомі рівнянам прізвища: Чугунніков і Осуховський.

Нагадаємо, що протягом 2016-го року журналісти намагалися дізнатися прізвища тих, кого міністр МВС Арсен Аваков нагородив зброєю. Йдеться не лише про пістолети, я й про штурмові гвинтівки, автомати Калашнікова, кулемети. Як заявляв Аваков, зброю отримали бійці спецпідрозділів та добровольчих батальйонів, а також люди, які проявили себе на Майдані, захищали батьківщину на Сході, які так чи інакше проявили себе, захищаючи державу. Повний список з більш як тисячі осіб й надалі утаємничують.

27 лютого 2014 року Арсен Аваков очолив МВС. Менш як через місяць – 21 березня перший пістолет «Форт 17-05» він виписав рівненському народному депутату депутату від ВО «Свобода» Олегу Осуховському. Тому самому, який роками не декларує майно своєї дружини і має близько трьох мільйонів гривень готівки. Мільйони, як пояснила нам помічниця депутата, ще з тих далеких часів, коли пан Осуховський був футболістом у Англії (минуло більше 10-ти років – ред.).

Такий же пістолет, як у Осуховського, від Авакова отримав прем`єр-міністр Володимир Гройсман,  депутат від «Народного фронту»  Андрій Левус, міністр Павло Петренко, секретар РНБО Андрій Парубій.  Зі списку з 400 осіб такі ж пістолети отримали 59.  У 2011-му, як повідомляли «Наші гроші» МВС закупило 100 одиниць цієї зброї.

Ми спробували зв`язатися з Олегом Осуховським, щоб дізнатися за які заслуги Арсен Аваков нагородив його зброєю. Втім помічники народного обранця слухавку, за номерами вказаними на сайті Верховної ради, не піднімали.

Можливо, Олег Осуховський відзначився тим, що  у 2014-му  придбав по тисячі гривень два ІНГУЛи на базі БРДМ-2 1983-го та 1985-го рр. Як поясила його помічниця, спецтехніку, куплену брухтом, він відремонтував і передав в зону АТО.

Екс-голові Рівненської обласної державної адміністрації і депутату Рівненської обласної ради Віталію Чугуннікову Арсен Аваков вручив «Форт 17», № 090124, калібр 9 мм. Наказ вийшов 3 липня 2014-го року. На той час Чугунніков був народним депутатом від партії «УДАР». А наприкінці грудня 2014-го він очолив Рівненську ОДА.

Пістолетів  «Форт 17» Арсен Аваков виписав аж 89. Той самий є у журналіста Олексія Мочанова, в екс-гендиректора НТКУ Зураба Аласанії, керівника державного «Ощадбанку» Андрія Пишного.

Віталію Чугунніку міністр виписав такий пістолет. У мережі травматичні пістолети Форт 17Р продають за цінами до 20 тисяч гривень. Бойові не продаються. Використане фото з сайту www.fort.vn.ua

Дізнатися за що міністр нагородив екс-голову Рівненської ОДА нам не вдалося. Віталій Чугунніков не піднімає слухавку за його мобільним номером.

Ось таку зброю і в такій кількості, з наразі відомого списку нагороджених, дарував щедрий міністр МВС Арсен Аваков.  Інфографіка: www.pravda.com.ua

Як відомо, у списку, який вдалося отримати журналістам «Української правди»  багато відомих прізвищ. Окрім працівників і керівників силових відомств, керівників держави, міністрів, зброю отримали журналісти, бізнесмени, хороші знайомі міністра тощо. Рекордсменом став  нардеп від «Народного фронту» і колишній радник Авакова Ігор Котвіцький, за яким, як пише УП, закріпилося прізвисько гаманця міністра.Він отримав аж шість одиниць зброї. Більше про те скільки зброї, кому і коли роздарував Арсен Аваков – у матеріалі «Української правди».

А поки депутати і чиновники отримують короткоствольну зброю – для пересічних громадян така «рівність усіх перед законом» недоступна. Законопроект «Про цивільну зброю і боєприпаси» вже не перший рік припадає пилом у Верховній раді.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса