Коментарі Новини

Хто керуватиме багатоквартирними будинками у Рівному?

Вже незабаром стане відомо, хто обслуговуватиме рівненські багатоповерхівки, які до 1 липня не визначилися з формою управління. Їх доля вирішиться на відповідному конкурсі, який найближчим часом оголосить міська влада. На торги компаніям-управителям виставлять більше 1000 будинків, які потребують обслуговування. ГО «Антикорупційний моніторинг» відстежуватиме, як буде відбуватися цей процес, пише “АМК”.

Нагадаємо, що вступив в дію Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Відповідно до нього, всі власники квартир у багатоповерхівках мають визначити форму управління своїм будинком: створити ОСББ, обрати управителя.   Якщо  ж цього не зроблено, то з 1 липня управителя для багатоквартирних будинків на конкурсній основі призначить виконавчий комітет.

Тим часом, є важливі моменти і щодо продовження роботи ЖКП.

20151008185922-640x463

 Володимир Хомко

– Якщо будинок не зорганізувався, не створив ОСББ і не обрав управляючу компанію, тоді в найближчі дні (і ми це готуємо зараз) оголосимо конкурс щодо багатоповерхівок, – коментує ситуацію міський голова Рівного Володимир Хомко. -Ми ще не визначилися, чи буде це кожен будинок окремо, чи по 10 будинків, чи будинки всього ЖКП. Але в такому випадку багатоповерхівка буде обслуговуватися компанією, яка виграла конкурс. Мені, як міському голові, хотілося б, щоб мешканці самі обрали собі цю організацію. Але альтернатива також є.  Тим часом постанова, яка вийшла перед імплементацією закону, дозволяє нам не розпускати ЖКП до того моменту, доки на ринку не з’явиться управлінська компанія.  Такі компанії вже є. Але, щоб не переживали працівники ЖКП, вони будуть виконувати свої обов’язки доти, доки управляюча компанія не зайде на ринок і не обере собі будинок. Крім того, працівники ЖКП, за бажанням, можуть створити на базі підприємства управляючу компанію, взяти в оренду майно і стати учасниками ринкових відносин, які зараз формуються в Рівному. Нагадую лише, що будинки за управляючими компаніями не будуть закріплені навічно.

Водночас активісти наголошують на тому, наскільки важливо громадськості відстежувати проведення конкурсів із визначення компаній-управителів для багатоквартирних будинків.

13339685_1312603405435705_4046015858490563387_n

Юрій Дюг

– Проведення таких конкурсів має відбуватися прозоро та відкрито. Адже від рішення конкурсної комісії напряму залежить життя значної частини рівнян, бо вони мешкають у багатоповерхівках. Тому міські ради мають максимально залучити до роботи у комісії громадські організації. Ми, в свою чергу, будемо моніторити проведення таких конкурсів у Рівному  на предмет наявності конфлікту інтересів та рівня прозорості, – зауважив керівник ГО «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса