Статті

Чого не вистачає рівнянам у місті?

У нашому місті найбільше комунальних проблем. Такі висновки можна зробити, лиш глянувши на портал Громадських проектів, голосування за які завершилося минулого тижня. Адже, виходячи із поданих на Бюджет участі проектів, одразу видно – комунальних пропозицій прийняли на голосування найбільше – 17, а соціальний захист, велоінфраструктура та навколишнє середовище чомусь залишилися без уваги, пише “ВСЕ“.

Голосування вже завершилося. Ми не будемо розповідати про збої в онлайн-голосуванні, про те, що так звані дільниці були не пристосовані до виборців. Де там? Це ж не вибори всеукраїнського рівня, а так… Рівняни «захавають». І дуже хочеться вірити, що з того всього щось вийде, адже ідея сама по собі хороша. Головне, щоб не вийшов черговий «пшик» для замилювання очей рівнянам. А всі ті недопрацювання в організаційних моментах спишемо на недосвідченість, адже таке у нас в місті відбувається вперше.

А поки тривають всі бюрократичні процедури, ми зробимо невеликий огляд поданих проектів. Отже, чого не вистачає рівнянам у Рівному?

Комунальне господарство

Як вже зазначалося, ця рубрика стала найпопулярнішою, адже сюди запропонували найбільше – аж 17 проектів. Із них очікують рішення – 12 проектів, ще п’ять – відхилені (це ті, за які ніхто не проголосував на сайті, – ред.)

Із відхилених можна виділити «Встановлення окремих контейнерів для збирання харчових відходів на вул. Ст. Бандери у Рівному». Цікаво, що вісім таких контейнерів конкретно біля багатоквартирних будинків (№50,52,54 і 56) на вулиці Степана Бандери у обійдуться місту у понад 300 тисяч гривень на рік.

Із огляду прийнятих (які «очікують на рішення») проектів, можна зробити узагальнення, що рівняни активно взялися за парки та створення у них зон відпочинку, дитячих майданчиків та екстрім-парків. Тут і ПДМ (Грабник), і гідропарк, і Пагорб слави. Очевидно, що мешканців міста турбує стан цих місць. І з ними не можливо не погодитися, адже ці території перебувають у занепаді і таки потребують фінансових вкладень. Бюджет запропонованих проектів коливається від 78 тисяч до мільйона гривень і більше.

14756951472167_14536989_1134546096637535_1461258536_o_2ac282ab10f7c213cdd2dc40e84a808e

У сфері комунального господарства рівняни також хочуть бачити екопарковки, ремонт бібліотеки на Басовому Куті, оновлення бруківки та громадський простір.

Наступна за кількістю запропонованих проектів – сфера спорту. Але тут ми не будемо зупинятися на ньому, адже для цього колеги із єдиного спортивного сайту Рівненщини “ВСЕ про СПОРТ” підготують окремий огляд.

А чого хочуть рівняни у галузі культури?

Чого не вистачає мешканцям міста давайте дивитися разом. Отже, загалом у цій рубриці було представлено 6 проектів. Відхилена тут лише одна ідея – «Демократія в графіці». Цим проектом, за задумом автора, передбачено створення «Муралу» в місті Рівне на тильній стіні будинку №3 який розташований по вул. Словацького, 3. Бюджет ідеї – 51 тисяча гривень.

Очікують на рішення п’ять проектів. Серед них: «П’ятиденний семінар вокально-артистичного напрямку у м. Рівне “Біг Тайм”» (бюджет – 134 тис.), «Всеукраїнський хореографічний фестиваль, до Міжнародного дня танцю, з історичною складовою» (бюджет – 670 548 грн.), «Рівненський телевізійний гранд-проект «ЗНАЙ НАШИХ ШОУ» (бюджет – 225 тис.), «Від мамонтів до Рівного. Історичними стежками міста» (бюджет – 819 800 грн.), «Рівненська міська телевізійна ліга КВН «КРОК» (бюджет – 156 тисяч).

0_a3b38_492dd79_xl

Я може не сильно розбираюся в культурі чи історії. Але, знаєте, не впевнена, що віддавати понад сто тисяч гривень, наприклад на КВН чи семінар, хороша ідея. Бо, як на мене, у Рівному є більш важливіші і нагальніші проблеми, які треба вирішувати.

Далі за спадаючим списком – галузь дорожнього господарства. Тут найцікавіше, мабуть те, що троє із чотирьох запропонованих проектів акцентують увагу на тротуарах. Виходить, що стан дорожнього покриття у місті всіх влаштовує? Виходить, що фінансувати потрібно тільки тротуари?

Ну і ще, автор одного з  проектів хоче мати у місті більше розумних запинок.

unnamed-4-1-700x420

У розділі транспорту зареєстровані три проекти. Два з них уже відхилені. Залишився один, який чекає розгляду –  «Облаштування екопарковки на вул. Д. Галицького у Рівному». Цей проект і ще один відхилений зареєстрував, до слова, депутат міської ради Святослав Євтушенко.

14755825363402_jekoparkovka_vul_d_galickogo_2ac282ab10f7c213cdd2dc40e84a808e

У сфері енергозбереження було опубліковано два проекти. Зокрема, рівняни просять освітлити пакт Шевченка у темну пору доби та хочуть у Рівному «сонячних дерев». Обидві ідеї чекають рішення.

Також дві пропозиції надійшло у рубрику «Охорона здоров’я». Проект «Облаштування медичних куточків по наданню первинної медичної допомоги при ЖКП (радах ветеранів)» був відхилений. А ось ідею «Впровадження медичних інформаційних систем на базі поліклініки РМДЛ “Поліклініка без черг”» рівняни підтримали. Бюджет – 1 249 500 гривень.

Щодо освіти, то тут надійшла одна пропозиція – «Навчання педагогів новітнім методам роботи з дітьми з особливостями розвитку». На жаль, підтримки у мешканців міста ця пропозиція не отримала.

Ще один проект був зареєстрований у розділі «Інше». Запропонував його секретар міської ради Сергій Паладійчук. Ідея полягає у створенні молодіжної міської ради, аналогу Рівненської міської ради. Бюджет – 90 тисяч гривень. Зараз він очікує рішення.

Категорії, у які не подавалися жодні проекти: «Велоінфраструктура», «Безпека та громадський порядок», «Засоби масової інформації», «Навколишнє середовище», «Соціальний захист», «Телекомунікації, зв’язок та інформаційні технології».

І тут найдивніше для мене, що ніхто нічого не подав саме у сферу велоінфраструктури. Бо в місті у нас давно уже точаться дискусії з приводу облаштування велодоріжок. Очевидно, що цей розділ внесли не випадково. І десь раптом ділися всі ті «крикуни», які мають претензії до міської влади через відсутність велодоріжок. Очевидно, «візьми і зроби» – це не них. Адже, можливість для цього створили.

А загалом, не вірю. Просто не вірю у те, що з цими бюджетами участі щось вийде. Бо це гроші. А де гроші – там корупція, відкати і скандали.

І ще, хотілося б висловити одну думку. Було б, мабуть, якось логічніше реєструвати проекти, які стосуються усіх рівнян, а не якоїсь певної локації. Ну не піду я гуляти на Пагорб Слави, бо живу на іншому кінці міста. І не приїдуть люди з Північного до мене на гідропарк, щоб погуляти з дітьми. І мені байдуже до спеціальних сміттєвих контейнерів на вулиці Бандери, поблизу будинків №50,52,54 і 56, бо мене це не стосується ніяким чином.

Я не вірю, але тим, хто вірить у все це, бажаю вірити і втілювати!

P.S: Наразі, вже визначили переможців голосування за Громадський бюджет Рівного. Загалом, участь в голосуванні за проекти, подані на Громадський бюджет, взяли 2 270 рівнян, які мали змогу обрати 3 великих та 3 малих проекти. Загальна кількість відданих голосів – 7352.

У 2017 році буде втілений 31 проект, поданий на Громадський бюджет Рівного. Чи встигнуть зробити все за рік – покаже час. Бо проекти на папері і втілення цих проектів – речі різні.

З повним переліком проектів-переможців, їх описом та результатами голосування можна ознайомитись на офіційному сайті Громадського бюджету Рівного.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса