Статті

Чому двом тисячам дітей у Рівному забракло місць у дитсадках ?

Дві тисячі дітей дошкільного віку у Рівному не мають можливості ходити до дитячих садків. Адже у дошкільні навчальні заклади міста не можуть прийняти всіх малят. З`ясовувати чому так сталося і шукати шляхи вирішення проблеми буде тимчасова комісія Рівненської міської ради, яка запрацює уже завтра. Депутати мають створити спеціальну програму «Доступна дошкільна освіта», пише “4Влада“.

Проблема дошкільної освіти, в першу чергу, добре відома батькам дітей, яким забракло місць у дитсадках. Вирішувати проблему намагався й міський голова, давши усне розпорядження про заборону записувати до садків дітей без рівненської реєстрації. Щоправда, незаконне.

Члени об’єднання громадських організацій Рада реформ Рівного організували зустріч з представниками депутатської комісії, яка має вивчати проблеми дитсадків. Із семи депутатів прийшла лише голова комісії Любов Романюк та очільник її партії Роман Денисюк.

Типовий випадок, коли депутати відокремлюються від громадскості.

Обговорення проходило в приміщені інформаційно-освітнього простору «ІнфоХаб». Крім Любові Романюк, ніхто з депутатів не прийшов

– На сьогодні існує ситуація в місті, що трохи більше як 11 тисяч дітей в місті отримують дошкільну освіту. Близько 2-3 тисяч дітей щороку не мають можливості через ряд причин, – розповідає голова партії «Громадський контроль» Роман Денисюк.

Роман Денисюк каже, що комісія вже за тиждень-два буде відвідувати дитячі садки. Архівне фото

– Ми сьогодні повинні чітко зрозуміти скільки нам необхідно коштів з бюджету для того, щоб забезпечити 100% дітей місцями в дитячих садочках. Щоб це зрозуміти ми повинні дізнатися собівартість утримання однієї дитини. Це є витрати на дитину в рік, які несуться в розмірі зарплати, на комунальні послуги, на харчування та інші речі. І таким чином ми побачимо скільки коштів треба на одну дитину і чи взагалі наш бюджет буде тягнути, а якщо буде тягнути, то відповідно яку частину бюджету розвитку ми заберемо. Відповідно це може зробити переформат бюджету розвитку, – говорить Роман Денисюк.

Класичним вирішенням проблеми могло б стати будівництво нових дитсадків. Втім на нові приміщення довелося б чекати роками.

Голова Координаційної ради «Ради реформ Рівного» Сергій Пінчук вважає, що будівництво дитсадків вирішить проблему, хіба, через кілька років. Тому необхідно шукати інші шляхи. Архівне фото

– Зрозуміло, що побудувати вісім садочків, буквально, діти не можуть чекати, вони ростуть і вони не будуть десять років чекати поки міська влада вирішить цю проблему. А побудувати вісім за рік просто неможливо. На це ніяких коштів не вистачить і відповідно ми підходимо до того, що треба шукати якісь нестандартні шляхи вирішення цієї проблеми. Потрібно оцінити той ресурс, який є, треба з`ясувати в скільки місту і батькам обходиться виховання дитини в садочку. Насправді ж цього ніхто не рахував. І коли зведеться сума ми будемо розуміти якими коштами ми оперуємо, – розповідає голова Координаційної ради «Ради реформ Рівного» Сергій Пінчук.

Завтра (11:00, в 410 кабінеті приміщення Рівненського міськвиконкому на вулиці Соборна, 12а) заплановано перше засідання комісії.

До її складу мають увійти депутати від кожної з фракцій, а саме:

Віталій Павелків (ВО «Батьківщина»);

Анна Іванова (ВО «Свобода»);

Роман Стасюк («Радикальна партія Олега Ляшка»);

Людмила Чирак («Об’єднання «Самопоміч»);

Ольга Криж (Українське об`єднання патріотів УКРОП);

Тамара Тимощук (БПП «Солідарність»).

Керуватиме комісією Любов Романюк із фракції «Громадський контроль». Працюватимуть депутати щонайменше до вересня 2017-го. Втім робота може тривати й довше.

Члени комісії насамперед мають виконувати аналітичну роботу з паперами, аби з`ясувати у скільки міському бюджету обходиться утримання однієї дитини і відповідно скільки коштів необхідно виділяти на цю галузь.

Крім того, депутати будуть відвідувати дитсадки, з`ясовувати які заклади найбільш наповнені, а які ні, чим годують дітей, в яких приміщеннях вони перебувають, як рухається електронна черга тощо.

Комісія звертатиметься до досвіду сусідньої Польщі, де система дошкільних закладів працює ефективно. До роботи комісії запрошують громадськість. Її очільниця Любов Романюк каже, що готова спілкуватися з батьками дітей й тими хто знає ситуацію зсередини.

Любов Романюк каже, що детальніше про завдання і цілі комісії розповість завтра, коли депутати розпочнуть роботу. Архівне фото

– Мені як представнику комісії дуже важливо почути думки збоку, від громадськості, від мам, від татусів те, як вони бачать цей процес, – розповідає Любов Ромнюк, – Ми приймаємо усі пропозиції, вважаємо, що вони будуть якісними і якнайкраще вплинуть на результат. Бо це не тільки, так скажемо, паспортизація дошкільних закладів Рівного, а й глибоке вивчення комунального майна, бюджетної сфери і, я думаю, що разом цей процес вийде якомога краще.

Інформацію можна надсилати на електронну пошту голови комісії Любові Романюк dlyuba@ukr.net.

Нагадаємо, створення комісії підтримала меншість депутатів. Секретар міської ради оголосив, що рішення не прийняте. Втім, як виявилося, для його прийняття була необхідна лише третина голосів депутатів. «Четверта влада» запитувала у декого з обранців чому вони не проголосували «за». Серед них була й учасниця депутатської комісії Тамара Тимощук, на думку якої, комісія не вирішила б проблему з нестачою місь у дитсадках.

 

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса