Статті

Що нажили Рокитнівські поліцейські

Автівки преміум-класу, незадеклароване майно, розвинений бізнес та дорогі покупки – цим відзначаються доходи та майно окремих екс-керівників північних – «бурштинових» – районів Рівненщини. «Четверта влада» з`ясувала, про що воліють мовчати, а чим ладні похвалитися нинішні та колишні керівники-правоохоронці.

У цій публікації журналісти досліджують майно Рокитнівських копів, перевіряючи декларації за п’ять років.

Що нажили керівники рокитнівських правоохоронців

Колишній начальник Рокитнівського відділення поліції Олександр Волочаєв та його сім’я протягом останніх п’яти років встигли змінити чотири авто.

Так, у 2011 році поліцейський задекларував авто «Volkswagen Caddy» 2008 року випуску. Посадовець вказав, що придбав таке авто за 42 тисячі гривень (на той час більше 5 тисяч доларів,  авт.). У членів сім’ї тоді ж було задекларовано авто «Peugeot-207» 2006 р.в. Натомість, жодної нерухомості сім’я поліцейського не декларувала протягом кількох років.

Вже у 2012 році Олександр Волочаєв окрім зарплати задекларував понад 95 тисяч гривень від відчуження майна, а замість «Volkswagen Caddy» з’явилося авто «Audi-80» 1986 р.в. вартістю 15 тисяч гривень.

У 2013 році у членів сім`ї Олександра Волочаєва задекларовано 80 тисяч гривень від відчуження майна і знову з’являється нове авто – цього разу «Nissan Qashqai» 2011 р.в., вартість якого сягає 14 тисяч доларів США.

У 2015 році вперше серед майна з’являється квартира на 57 кв. м. Крім того, Олександр Волочаєв за минулий рік задекларував 86 тисяч 175 гривень доходу, з яких майже 5 тисяч 400 гривень склала матеріальна допомога. У членів сім’ї поліцейського вказано трохи більше 15 тисяч гривень інших видів доходів.

Батько ж поліцейського, за інформацією Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у 2010 році скупив чимало виробничо-складських приміщень у с. Забороль під Рівним. Їх загальна площа сягає 4-х тисяч квадратних метрів.

– Зараз я вже не пам’ятаю за які кошти купувалися авто, це не такі дорогі машини, щоб були якісь особливі питання. «Volkswagen Caddy» це напіввантажні авто, вони не є дорогі. Назбирати із зарплати всією сім’єю це не є велика проблема. Одна машина продавалася, докладалося щось і купувалася інша, – розповідає Олександр Волочаєв.

Зі слів поліцейського, його дружина також якийсь час працювала в поліції експертом і викладачем в училищі Державної служби охорони, зараз ніде не працює в зв’язку зі скороченням штату.

– В неї батьки підприємці досить тривалий час. Моя мама також 19 років в Італії працює. Тому, самі розумієте, десь якась допомога надходить. Це нормальні життєві питання, – додав поліцейський.

Що ж до квартири, то, зі слів Волочаєва, вона куплена його матір’ю декілька років тому, а зареєстрована на нього і він у ній проживає, бо матір в Італії.

– Батько – військовий пенсіонер, інвалід 2 групи, учасник бойових дій, ліквідатор на Чорнобильській АЕС, військовий льотчик, – додає поліцейський про свою родину. – Це одна сім’я, мама стільки років в Італії, це їхні доходи, їхні прибутки, яким чином вони купили і складські приміщення, я не повинен вникати. Якщо це купувалися напіврозвалини, то самі розумієте, що коштувало воно копійки. А для чого – це питання до нього.

Зараз Олександр Волочаєв вже покинув багаті на бурштин райони Рівненщини і працює заступником начальника відділу поліції у Демидівці.

(Декларації за 20152014201320122011 роки)

Декларація Волочаєв 2015

У 2014 році добудував і оформив право власності на свій будинок заступник начальника Рокитнівського відділення поліції Олександр Муханьков. Про це він і зазначив у своїй декларації.

За минулий же рік поліцейський задекларував 75 тисяч 632 гривні доходу, ще 50 тисяч 786 гривень отримала його дружина. Серед нерухомості у Муханькових вказана земельна ділянка на 10 соток і нещодавно збудований будинок загальною площею 131,7 кв. м. Серед транспортних засобів – «Daewoo Lanos» 2006 року випуску. Також поліцейський торік погасив 3800 гривень кредиту.

До 2013 року поліцейський декларував серед нерухомості лише земельну ділянку і жодного помешкання.

– Будинок я почав будувати ще у 2008 році. Оформляти документи почав у 2011-му. Авто в мене було з 2007 року. Можете перевірити у банку, я брав на нього кредит. Я користувався ним по дорученню, тому і не декларував раніше. А потім сказали, що треба декларувати і я подав. Будинок же, як оформив право власності, то й задекларував. Ніякого помешкання до того не декларував, бо проживав у тещі, а до цього проживав у батьків. Батько мій – пенсіонер міліції, дружина працює бухгалтером у відділі освіти, а тесть їздить на заробітки на сезонні роботи, – розповів Олександр Муханьков.

Зараз Олександр Муханьков, за відсутності призначеного начальника Рокитнівського відділення поліції, виконує його обов’язки.

(Декларації за 2015, 2014, 2013, 2012, 2011 роки)

Декларація Муханьков 2015

«Четверта влада» також поцікавилася статками Сергія Русанівського. Він перебував на посаді начальника Рокитнівського райвідділу міліції як мінімум з 2011 року і до того часу, коли в жовтні 2015 року замість нього цю посаду обійняв Олександр Волочаєв.

Півтора роки тому Сергія Русанівського звинуватили у кришуванні бурштиновидобутку. Сергій Русанівський свою причетність до цього заперечує.

Нині поліцейський продовжує працювати в поліції у відділі внутрішньої безпеки. Каже, що кримінальні провадження, в яких він фігурував із подібними звинуваченнями, вже закрили, бо не було доказів порушень ним законів.

У 2014 році тодішній керівник райвідділку декларує трохи менше 98 тисяч гривень спільних із сім`єю доходів. У цьому ж році автопарк дружини поповнюється двома автівками – PEUGEOT 301 2013 р.в. та BMW 530D 2002 р.в, орієнтовною загальною вартістю 23 000 доларів (ціна може суттєво різнитися залежно від комплектації – авт.). цього ж року з декларації зникає Мерседес 1998 р.в.

Як пояснює Сергій Русанівський, продавши Мерседес, який був у гарному стані, вдалося покрити варітсть придбаної BMW. А автівку PEUGEOT, за словами правоохоронця, взяли у кредит ,який виплатили протягом двох наступних років.

Також у 2014 році у декларації дружини з`являється будинок, отриманий нею згідно договору дарування – 95 кв.м. Як пояснює Сергій Русанівський, квартиру дружині подарувала її тітка, яка виїжджала з України в Америку.

Однак справжня удача чекає на сім`ю Русанівських у 2015 році. У червні цього року, згідно витягу з Реєстру прав на нерухоме майно, Русанівська Діна Дмитрівна купує ряд нежитлових приміщень у селі Ступно Здолбунівського району, загальною площею понад півтори тисячі квадратних метрів.

Як йдеться в реєстрі речових прав на нерухоме майно, жінка придбала будівлю піднавісу на зерно, будівлю хімскладу та зерноскладу, а також санпропускник.

За адресою однієї з цих будівель нині зареєстровані ТОВ «Л.С.УКРАЇНА», яке займається вирощуванням зернових, бобових та олійних культур, та ТОВ «УКРАЇНСЬКА ДЕРЕВООБРОБНА КОМПАНІЯ «ЗАХІД», що займається лісопильним та стругальним виробництвом.

У 2013 ТОВ «Л.С.УКРАЇНА» отримало підозру від правоохоронців у тому, що незаконно отримало кошти в сумі понад мільйон гривень від Управління агропромислового розвитку Здолбунівської РДА. Однак, згідно реєстру судових рішень, далі ухвал про надання доступу до рахунків фірми, справа не пішла.

Жодної інформації про це придбання дружини у декларації Сергія Русанівського немає:

(Декларації за 2015, 2014, 2013, 2012, 2011 роки)

photo812499240381163485

Сергій Русанівський каже, що просто збув про ці приміщення. За його словами, це наполовину зруйновані будівлі, придбані, щоб пізніше бути перепроданими. Вони «стоять, чекають свого часу». Господарської діяльності там нібито не ведеться.

– Моя дружина – банкір. Вона купувала ці приміщення разом зі своїм колегою, але оформили покупку на неї. Скільки коштують – не пам`ятаю.

Дружина поліцейського Діна Русанівська розповіла «Четвертій владі», що вартість приміщень – близько 250-ти тисяч гривень. На зауваження, що в декларації її чоловіка на двох виходить у 2015 році трохи більше ста тисяч гривень, жінка зауважила, що вона не перевіряє, що пише її чоловік у декларації. Також жінка каже, що це її власне придбання.

– Що там записав мій чоловік, це його справа, це його документ. Приміщення мої. Я їх брала під свої цілі. Можливо, буду займатися бізнесом.

Над публікацією працювали Юрій Горбач та Антоніна Торбіч
Матеріал підготовлений за фінансової підтримки «Інтерньюс Нетворк».

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса