Статті

Що чекає на забудову в Парку Слави

Начальник управління Держгеокадастру Рівного Роман Гресько каже, що як мінімум через дві законодавчі причини проект рішення про забудову Пагорбу Слави абсолютно безперспективний. Фото з архіву

Поки депутат Рівнеради Олександр Нестерук подав проект рішення про забудову Парку Слави, але не розібрався з законністю таких пропозицій, вкотре допомагаємо йому це зробити. Цього разу – з допомогою керівника Держгеокадастру Рівного, який автора проекту називає бовдуром у знанні Земельного Кодексу (припускаючи, що справжній автор документу – не Олександр Нестерук – авт.).

Нагадуємо, 25 листопада на сайті Рівнеради оприлюднили проект рішення, згідно з яким пропонують ТзОВ «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини» (засновники – Валентин Пахолюк та Андрій Бабійчук) віддати 70 соток для будівництва багатоповерхового будинку в рекреаційній зоні у Парку Слави. Проект рішення подав депутат Рівнеради від ВО «Батьківщина» Олександр Нестерук.

«Четверта влада» вже писала про те, що, згідно з Кадастровою картою, земля, яку хочуть кілька АТОвців, що створили ТзОВ, має цільове призначення «Для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення». Тож будувати багатоповерхові житлові будинки тут не можна. До земель рекреаційного призначення, за статтею 50-ю Земельного кодексу, належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів.

%d0%bf%d0%b0%d0%b3%d0%be%d1%80%d0%b1

Земельна ділянка площею майже 22 га,  на частині території котрої (близько 70-ти соток) велося незаконне будівництво і яку тепер АТОвці хочуть взяти під будівництво будинку, у відповідності до рішення Рівненської міської ради від 15.11.2012 №2558 передана у постійне користування та в оренду на 49 років КП «Рівненський міський трест зеленого господарства» і має цільове призначення  будівництво та обслуговування обєктів рекреаційного призначення

Ми звернулися до начальника управління Держгеокадастру Рівного Романа Греська, щоб почути його думку з цього приводу.

Посадовець, спілкуючись, ледь стримумує емоції. Пояснює, що як мінімум через дві законодавчі причини цей проект рішення абсолютно безперспективний. Перша – це рекреаційна зона і там, за Генпланом, не можна будувати багатоповерхові будинки. Друга – 134-та стаття Земельного Кодексу України, в якій йдеться про те, що «Земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис)… підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті».

Тобто щоб комунальну землю отримала юридична особа, її потрібно проводити через аукціон, за деякими винятками.

– Будівництво багатоповерхівок таким винятком однозначно не є, – каже Роман Гресько. – Як на мене, люди починають втрачати не те що розум, а просто якесь елементарне почуття міри. Тобто якби навіть по Генплану була там можливість будувати багатоповерхівки, то цю землю просто так дати комусь своєму не можна, так як тут думають провернути ці ділки.

– Тобто в теорії це рішення, хто його готував – ну не сам же Нестерук, це не те що непрофесіонал, він у Земельному Кодексі взагалі бовдур, – додає посадовець. – Мені соромно, що такий проект рішення зареєстрували, адже він не лізе в жодні законодавчі рамки. Ідуть пацани по «беспрєдєлу».

– От візьмуть закопають в землю чотири блоки на Майдані біля Шевченка, розміром з туалет, через суд реєструють, суддя знає що у відставку все рівно йде чи куш нормальний отримала. І що тоді? Багатоповерхівку там будувати? Робити треба так як Геннадій Москаль коли в Криму керував: бульдозера і знести!.

Роман Гресько запевняє, що Держгеокадастр не дасть позитивних висновків щодо цього проекту рішення.

– Але вони ж (депутати) голосувати можуть не по закону чи по логіці, а так, як їм вимагає ситуація, – каже Роман Гресько. – А ці хлопці, отримавши сяке-таке рішення про надання дозволу, завтра вже гонитимуть бульдозери…  Треба відбити їм апетит.

– Я чиновник, я розумію все. Інколи треба на грані закону щось зробити, бо це так треба. Але коли вже немає нічого святого… Над Басівкутським озером будуть свічки (багатоповерхівки), там де відвели землю під будівництво спортивно-розважального комплексу – стоїть свічка, відводять під офісний центр – стоїть будинок. В центрі міста за Драмтеатром будують будинок, висота якого не йде в жодні межі. На мою думку, це маніпулювання людьми суто для того, щоб учергове посадити незаконну «свічку», яких у нашому місті вже предостатньо.

Передісторія захоплення землі в Парку Слави:

Нагадуємо, невідома фірма весною 2014 року захопила, обгородила і почали забудовувати близько 68 соток землі парку на Пагорбі слави. Згідно договору оренди, ще у 2008 році Рівненська міськрада надала для ППФ «Офіс-дизайн» в районі Пагорбу Слави 8,3 сотки для будівництва закладу громадського харчування. Засновник цієї фірми пов`язаний з керівниками структур «Набережного кварталу» у Рівному.

Прокуратура Рівного в рамках кримінального провадження встановила, що організацією, яка безпосередньо виконувала будівельні роботи на Пагорбі Слави, був Житлово-будівельний кооператив «Домо-Буд» (фірма через засновників також прямо пов`язана з “Набережним кварталом” – авт).

Але міліція, під наглядом прокуратури, закрила кримінальне провадження, в звязку із відсутністю в діях юридичної особи складу кримінального правопорушення. metropole voyage

Рівняни власноруч зупинили незаконне будівництво на Пагорбі Слави. Продовжити тут будівельні роботи, правда, безуспішно, спробувало ТзОВ «Зелений дуб», одним із засновників якого є людина «Набережного кварталу» В`ячеслав Кочубей, нинішній керівник парківського «інвестора».

Нині Господарський суд Рівненської області, в особі його судді Оксани Андрійчук, погодився із аргументами забудовника-правопорушника і визнав частину (майже 72 кв.м.)  закинутого зарослого пустиря на Пагорбі слави у Рівному самовільним будівництвом, дозволивши його узаконити.

З приводу сфальсифікованої експертизи громадські активісти написали заяву про злочин. Поліція відкрила кримінальне провадження щодо цього і вже опитала чотирьох свідків. Рівняни замовили нову експертизу, яка вже юридично підтвердила попередні фальсифікації.

Тепер до захоплення рекреаційної землі забудовник підключив АТОвців, частина з яких захотіла отримати собі житло саме на Пагорбі Слави.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса