Статті

Які статки мають керівники поліції на Сарненщинні

Автівки преміум-класу, незадеклароване майно, вибуховий розвиток бізнесу та шалені покупки – цим відзначаються доходи та майно керівництва північних, «бурштинових» районів Рівненщини. «Четверта влада» з`ясувала, про що воліють мовчати, а чим ладні похвалитися нинішні та колишні керівники-правоохоронці, які наглядали за додержанням законів на Сарненщині, Дубровиччині, Рокитнівщині, Володимиреччині та Зарічненщині, а також у Кузнецовську.

Перша публікація – про поліцейських Сарненщини.

Сарненський район відкритий бурштинокопачами ще в 90-х. Але, з ростом на ринку вартості бурштину, пік нелегального бурштиновидобутку припав на 2010-ті роки.

Два роки тому тут сталася подія, яка приголомшила всю Україну. Близько сотні озброєних чоловіків спортивної зовнішності приїхали в місцеве селище Клесів, як пізніше з᾽ясувалося, для того, щоб повернути контроль над нелегальним видобутком бурштину у цій «столиці» бурштиновидобутку.

З цими людьми приїхав і народний депутат від Партії регіонів Володимир Продіус. Справа досі перебуває у судах. А колишні і нинішні очільники району періодично спливають у скандалах, пов`язаних зі звинуваченнями у кришуванні бурштиновидобутку.

Минулого року президент Порошенко на нараді озвучив вже для багатьох відому інформацію про те, що нелегальний бурштиновидобуток кришує міліція, СБУ, прокуратура і місцева влада. Це також стало причиною, чому багато керівників поліції і їхніх заступників у бурштинових районах втратили посади після переатестації.

«Четверта влада» вирішила перевірити майновий стан поліцейських, які працювали на керівних посадах в Сарненському районі до переатестації у 2016 році.

Поліцейські купують квартири, отримують ділянки і декларують батьківське житло

Очолює рейтинг сарненських керівників поліції, які «прославилися» через подібні звинувачення на всю країну, колишній керівник  Сарненського відділу поліції Ігор Харитонов. 37-річний підполковник, який раніше працював в управлінні боротьби з організованою злочинністю на Житомирщині (ця область – також багата на бурштин  авт.), прийшов на посаду керівника поліції на Сарненщині у жовтні 2015 року. В цей же час керівні посади у двох інших північних районах області зайняли також міліціонери із Житомира. Але про них пізніше.

Майстер-клас спілкування з підлеглими Ігоря Харитонова облетів чимало центральних телеканалів. Він став одним з епізодів, через які поліцейському потім оголосили про підозру у втручанні в діяльність працівника правоохоронного органу, використовуючи службове становище. В народі кажуть просто – кришував бурштиновидобуток.

Один із підлеглих пана Харитонова на камеру розповів, як керівник забороняв протидіяти бурштиновидобутку. При цьому накази пан Харитонов видавав у формі нецензурної лайки.

Наразі Ігор Харитонов звільнений з лав поліції, за результатами атестації поліцейських. Водночас суд відмінив йому «домашній арешт», на якому наполягала прокуратура. В поліції Рівненщини наразі стверджують, що Ігор Харитонов, принаймні поки що, не намагається відновитися на посаді через суд, як це роблять чимало його екс-колег.

Яким же майном володіє екс-керівник поліції Сарненщини?

Сім`я Ігоря Харитонова за останні п`ять років придбала трикімнатну квартиру у Бердичеві на Житомирщині та три авто. Про це йдеться в його деклараціях про майно, доходи, витрати та зобов`язання фінансового характеру за останні п`ять років та Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Екс-поліцейський придбав трикімнатну квартиру площею 74,8 кв. м. у Бердичеві на вулиці Горького у листопаді 2012 року. Задекларована вартість житла – 160 тисяч 605 гривень.

Того ж року Харитонови змінили і автомобіль. Із декларації про майно, доходи, витрати та зобов`язання фінансового характеру зник «Chevrolet Epica» 2006 року випуску, придбаний у 2011 році і з`явився новенький «Nissan Almera» 2011 року випуску, придбаний нібито за 57 тисяч 600 гривень (на момент придбання це більше 7 тисяч доларів, – авт.).

Разом з тим за 2011-2012 роки сім`я Харитонова задекларувала сукупний дохід у близько 130 тисяч гривень, при цьому не декларуючи жодних заощаджень.

У квітні 2015 року до «Nissan Almera» у Харитонових додалося ще одне авто: «Mercedes-Benz Sprinter 312» 1999 року випуску, який на ринку коштує від 6 тисяч доларів.

Дружина Ігоря Харитонова також працює в поліції. Доходи, відображені у її декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, на 3 тисячі гривень не збігаються з декларацією її чоловіка.

Задекларований сукупний дохід Ольги Харитонової протягом п`яти років становить близько 35 тисяч гривень. Загалом же Харитонови на двох за останні п`ять років задекларували близько 325 тисяч гривень сукупного доходу. Щороку, окрім 2015-го, разом із зарплатою вони декларують від 3 до 7 тисяч гривень на рік матеріальної допомоги на двох.

Приблизно на 340 тисяч гривень, якщо вірити задекларованим і ринковим цінам, Харитонови здійснили і придбань протягом останніх п`яти років.

(Декларації за 2015, 2014, 2013, 2012, 2011 роки)

Декларація Харитонов 2015

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса