Статті

Як економити газ, тепло та воду?

Зростання тарифів змушує українців серйозно замислитися над питанням енергозбереження та енергоефективності власного житла. Оскільки вплинути на тарифну політику майже неможливо, можна навчитися менше споживати енергетичних ресурсів і ефективно економити. Як це зробити, не докладаючи додаткових фінансових зусиль, розповіли представники Громадянської мережі “ОПОРА” в рамках проведення міні-семінару в Рівненському обласному центрі зайнятості, пише “Чарівне“.

– На сьогоднішній день велика кількість людей не мають достатньо коштів на термодерізацію. Саме тому ми сьогодні розказали, як можна заощаджувати до 30% власних грошей завдяки впровадженню енергоефективних засобів. Ми закликаємо людей простими, але дієвими методами навчитися економити тепло, воду, cвітло та газ. До прикладу, потрібно слідкувати за втратами тепла, регулювати постійну температуру в квартирі, на ніч закривати штори заради збереження тепла в домівці та щільно зачиняти вікна і двері. А головне – бути свідомими та обачними! -, додає представник Громадянської мережі “ОПОРА” Олена Чудінович.

Також якщо прислухатися до наступних порад, можна реально ефективно економити. Встановивши вдома лічильники – ви будете сплачувати лише за спожите. Також слід пам`ятати, що підвищення температури у приміщенні на 1 градус збільшує суму оплати за теплову енергію на 6%. Ефективніше провітрювати кімнату частіше по 10-15 хв, аніж постійно залишати вікно відчиненим – так ви збережете тепло. Якщо у вас є лічильники чи індивідуальне опалення – встановіть між батареєю і стіною захисний екран з алюмінієвої фольги або з алюмінієвим покриттям. Це зменшить на 4% витрати на опалення приміщення. Не закривайте шторами чи меблями простір навколо радіаторної батареї – ці предмети значно зменшують ефективність опалення. Не забувайте на час опалювального сезону утеплювати вікна. А ще замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі (люмінесцентні). Використовуючи їх, можна зекономити до 75-80% електроенергії. Також раціонально використовуйте газ – не нагрівайте більший об`єм води, чим потрібно; готуйте їжу на мінімальній висоті полум`я, а доводьте до кінця на великому. І не забувайте, що накип збільшує витрати тепла.

До слова, донедавна в Україні діяла Урядова програма з енергоефективності, якою могли скористатися як ОСББ, ЖБК та фізичні особи. Наразі вона призупинена.

Анастасія БОДНАРСЬКА

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса