Новини

Як рівненські освітяни оргтехніку купували

На своїй фейсбук сторінці ГІ “За чесний тендер” розповіли як відбувався тендер у Рівному на закупівлю оргтехніки для рівненських шкіл.

Як ми уже писали раніше, між ГІ “За чесний тендер” та Управління освіти м.Рівне було досягнуто домовленість про проведення зразкового “ідеального” тендеру на закупівлю ноутбуків та іншої оргтехніки для рівненських шкіл.

Чи вийшов “ідеальний” тендер? Проаналізувавши тендерну документацію, ми виявили ряд позицій, які, на нашу думку, варто було б покращити. Те ж саме ми запропонували зробити колегам з Центру протидії корупції та потенційним учасникам.

13510865_1308628412483089_1219819790467946405_n

Надійшли деякі пропозиції, які могли б розширити коло учасників. Але щоб врахувати усі думки, ми попросили освітян про зустріч з представниками бізнесу. Освітяни погодились.

Така зустріч відбулася 1 червня. Прийшли 8 представників 5 фірм. Обговорили усі моменти, які цікавили потенційних учасників (бізнес). Замовники (освітяни) запевнили, що готові прийняти усі слушні зауваження, що гроші на цю закупівлю гарантовано є, і що вони, як ніхто інший, зацікавлені в ефективній закупівлі.

Зведені пропозиції, а це переважно думка юристів “За чесний тендер” та ЦПК подали освітянам. Ті погодились врахувати їх та відтермінувати дату розкриття.

Розкриття пропозицій відбулося 23 червня. На жаль, із присутніх на зустрічі зацікавлених лише 2 фірми подали свої пропозиції. Та ще одна фірма надіслала свої документи дещо раніше. Тобто, замість наплику бажаючих та конкуренції прийшли всього лише 3 учасника. При чому, документи одного з яких були неповні, і скоріш за все будуть відхилені. Інші вивчаються.

Тобто, ОСВІТЯНИ (за прохання ГІ “За часний тендер”) ЗРОБИЛИ ВСЕ ВІД НИХ ЗАЛЕЖНЕ, аби конкуренція і справді зросла, а бізнес все-одно не повірив.

До нас, на жаль, доходять чутки, що недовіра лишилася і деякі фірми засумнівалися у можливості перемогти чесно.

Фактично, на цьому прикладі можна побачити наступну проблему – пасивна позиція бізнесу, недовіра до держзакупівель, не дає можливості зробити їх максимально ефективними, навіть тоді, коли замовники в цьому навіть дуже зацікавлені.

Отже, нам потрібно не лише боротись із зловживаннями, а ще й навертати підприємців до участі у тендерах.

З 1 серпня закупівлі починаються уже через Prozorro на законній основі (раніше це були лише допорогові суми та добровільна участь). Але це не вирішить проблем, якщо учасників там і надалі не буде. Нині ми будемо проводити семінари, аби представники бізнесу більше дізналися про роботу Прозорро.

Але немає ‪‎зради без ‪‎перемоги‬
П.с. Фірма, яка потенційно є переможцем тендеру на поставку оргтехніки рівненським школярам запропонувала ціну приблизно 551 тис.грн., при очікуваній вартості у 700 тис.грн. Тобто, економія складає (якщо тендер буде доведено до кінця) 150 тис. грн., (більше 20%). Це хоч і невелике, але наше досягнення. При цьому ми розуміємо, що роботи ще дуже і дуже багато.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса