Коментарі Новини

Як школи Рівного дбають про безпеку і як це можна робити

Дві рівненські школи впродовж двох днів опинилися в новинах. В одній не пускали навіть батьків, а в іншу без проблем проник грабіжник. Тим часом у деяких школах країни вже подбали про безпеку. Ілюстраційне фото з сайту: school327.kiev.ua

Безпека у рівненських школах – під питанням. В одній  зачиняють двері для батьків і пропускають лише після телефонного дзвінка, а в іншу безперешкодно потрапив чоловік і обікрав першокласників. Ці події привернули увагу до питання безпеки у навчальних закладах. «Четверта влада» з`ясувала як можна зробити школи міста безпечнішими на прикладі закладів інших міст, пише “4Влада“.

Школа під замком і грабунок першачків

Батьки учнів школи №18 вчора несподівано не могли потрапити у навчальний заклад. На вході їх чекало оголошення про те, що з другого жовтня в школі працює особлива система – батьків і сторонніх осіб пропускають лише по дзвінку. Про таке нововведення нібито батьків ніхто не попереджав.

Оголошення на вході у 18-ту школу провисіло менше дня. Фото Олександра Безощука 

Посеред робочого дня на вході до школи зібралося чимало батьків і дітей. Вони забирали дітей зі школи, обурювалися нововведенню, мовляв, такого ніде немає. Відео опублікував у своєму Фейсбуці Олександр Безощук.

#18 школа. Трішки відоса від батьків)

Posted by Олександр Безощук on Montag, 2. Oktober 2017

У своєму Фейсбуці батько, директор освітніх проектів Сергій Терентьєв писав, що за офіційним телефоном школи №18 додзвонитися не виходило.

«Сьогодні я пробував зателефонувати – лише гудки, минулого тижня двоє різних журналістів намагались дотелефонуватись – нуль», – йдеться у дописі Терентьєва. 

Пізніше Сергій Терентьєв повідомив, що оголошення зняли. Він пише, що ніхто з ініціаторів такого нововведення не відстоював необхідність пропускного режиму і не говорив про безпеку дітей.

Сьогодні ми телефонували у школу. Слухавку за офіційним номером навчального закладу підняли одразу. Нам повідомили, що вхід у навчальний заклад тепер вільний.

А вже сьогодні о 8-їй ранку невідомий чоловік безперешкодно потрапив у школу №4. Діти поскаржилися батькам, що невідомий перед уроками зайшов до першого класу і силою забрав у них телефони і гроші. Батьки одразу зателефонували в поліцію.

Фото патрульної поліції Рівного

Патрульні затримали 30-річного чоловіка, у якого знашли три телефони і 70 гривень, які він забрав у  малолітніх дітей.

Речниця патрульної поліції Рівного Оксана Юрченко відреагувала на такий зухвалий злочин. Вона вважає, що у навчальних закладах потрібен пропускний режим.

Ми знайшли кілька прикладів того як працює пропускний режим у навчальних закладах Києва та у вінницькій школі. 

Електронний паспорт учня

Наприклад, у київській школі №327 з поглибленим вивченням іноземних мов з 2016 року діє пропускний режим. На сайті закладу знаходимо положення, де прописані всі нюанси щодо того як потрапити у навчальний заклад  дітям, батькам, стороннім особам і журналістам.

Коротко про головне:

Заклад охороняють цілодобово. Учні школи проходять в будівлю через центральний вхід, користуючись електронною карткою.

Пропуск у школі  №327 м. Києва. Як тільки дитина увійшла у школу і скористалася електронним паспортом учня, батьки отримують сповіщення на телефон. Скріншот з відео з сайту школи

Виходити з цієї школи учням до закінчення навчальних занять дозволяють лише на підставі заяви батьків, за присутності батьків або осіб, які їх замінюють. Учні школи не мають права знаходитися в будівлі школи та на її території після закінчення навчальних занять без дозволу вчителя. Після закінчення уроків дітей виводять з будівлі де їх зустрічають батьки.

Батьки учнів можуть потрапити у школу повідомивши ім’я, по батькові та прізвище вчителя або адміністратора, до якого вони прийшли, а також інформацію про свою дитину. Технічний працівник  з’ясовує мету приходу і пропускає в приміщення з дозволу працівника школи, до якого вони прийшли. Тобто потрапити у школу батьки можуть лише повідомивши про це працівника закладу.  Цікаво, що батьків з габаритними сумками чи валізами в школу взагалі не пропускають.

Сторонні, аби потрапити у заклад, мають пред`явити документи та погодити все з директором чи особою, яка його заміняє. Після цього інформацію про їх перебування вносять до «Журналу обліку відвідувачів».

За проханням охоронця, чергового відвідувачі мають надати на візуальний огляд принесені з собою речі для недопущення проносу в будівлю школи алкоголю, наркотичних, вибухонебезпечних, легкозаймистих, отруйних речовин і рідин, заборонених для зберігання та перенесення без спеціального дозволу предметів, зброї та боєприпасів тощо.

Постійні, тимчасові і одноразові пепепустки і бейджики

У спеціалізованій загальноосвітній школі № 316 м. Києва є пост охорони з вахтерами, що працюють позмінно.

Увійти в цю школу діти можуть за допомогою постійного учнівського квитка, або використовуючи тимчасовий квиток (перепустку), які дають відвідувачам гуртків, представникам ЗМІ тощо. Також у школі діють разові перепустки, перепустки класних керівників із пред`явленням учнівського квитка.

Вхід до навчального закладу здійснють лише через пости забезпечення пропускного режиму. У школу не пропускають зі зброєю, з кіно-, фото-, та відеотехнікою, звукопідсилювальною технікою (крім випадків, встановлених інструкцією), з тваринами, скейтами, газовими балончиками тощо. Уцейзаклад також не пропускають з валізами, господарськими сумками та пакетами великих розмірів, крім випадків, коли на це надано дозвіл відповідних посадових осіб.

Батьки, посадовці, службові особи можуть потрапити в школу, пред`явивши паспорт.

Безперешкодно потрапити у школу, крім директора і заступника, можуть керівники центральних органів виконавчої влади, народні депутати України та їх помічники, герої України; правоохоронці  представники Державної фельд`єгерської служби України тощо. Детальніше про порядки у цій школі – за посиланням.

У вінницьку школу №15 учні можуть потрапити пред`явивши бейджик, або ж при його відстуності – щоденник. Якщо немає ні того ні іншого, школяра має провести через прохідну вчитель. Батьки можуть потрапити у школу пред`явивши документ, повідомивши інформацію про свою дитину і назвавши мету візиту.

Батькам вхід після 15:00 

А ось у київській спеціалізованій школі №57 пропускний режим майже такий самий як той, що спробували встановити у рівненській №18. Батьків і сторонніх осіб сюди пропускають після 15-ї години дня і з дозволу чергового адміністратора. На сайті навчального закладу повідомляють про нововведення.

Скріншот повідомлення на сайті школи №57 м. Києва

Рівненські школи охороняють вахтери

Начальник управління освіти Рівного Василь Харковець розповідає, що в Рівному зараз немає шкіл де б діяв пропускний режим подібний до тих, що у київських навчальних закладах. В першу чергу, через те, що це дорого.

– Такого немає. Припустимо є там навчальні заклади, як правило, це заклади нового типу. Великі заклади, я думаю, так само, якщо діти ходять з року в рік, вахтери знають в обличчя всіх дітей, тут проблеми немає, – розповідає Василь Харковець. – Пробували по-різному. Колись і в 13-тій школі пробували наймати охорону… за це ж треба платити. Пробували в невеликих навчальних закладах так само ставити турнікети, але це було до 80-ти тисяч на один навчальний заклад, щоб поставити, перекрити і зробити пластикові картки. Так само одні його сприймуть з розумінням, а інші скажуть чого я не можу зайти.

Василь Харковець каже, що кожен заклад має сам вирішувати як вирішувати питання безпеки. Архівне фото

За словами начальника управління освіти, непорозуміння у рівненській школі №18 виникло через те, що директор не узгодив нововведення з батьками і не запитав їхню думку.

– Те, що трапилося вчора в 18-й школі, я вважаю, що директор чуть-чуть недопрацював. Тому що треба було б роз`яснити, все було б нормально, – каже Василь Харковець.

А ранковий грабіж у четвертій школі, за словами Василя Харковця, стався, зокрема, через те, що вахтер не звернув увагу на стороннього чоловіка.

Василь Харковець каже, що жодних рекомендацій, окрім усних пояснень про важливість внутрішньої безпеки, управління освіти не давало. Хоча в оголошенні, яке побачили батьки учнів школи №18, йдеться про інше. Начальник управління перераховує заходи безпеки.

– В кожному закладі є тривожна кнопка виклику. Є існуючі накази, які для кожного навчального закладу. Тобто режим роботи визначається навчальним закладом. Є пропускний режим – вахтери повинні сидіти.  Є в нас документи, є в нас листи відповідних служб, які рекомендують посилити внутрішню безпеку закладів у зв`язку з тими подіями, які вже третій рік відбуваються на кордонах нашої держави, – каже Василь Харковець. –Зробити якось, перекрити теж не виходить. Це кожен заклад приймає своїм наказом внутрішній розпорядок роботи навчального закладу. Так само як розклад.

Нагадаємо, у Рівному пропонують зробити батьківські внески у школах і садочках безготівковими і створити документ в якому будуть прописані всі нюанси щодо збору і використання коштів у навчальних закладах міста.

 

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса