Новини

А вам слабо проїхатися “змійкою” на фурі?

<P>На території ТзОВ “КамАЗ-Транс-Сервіс” вранці у вівторок було надзвичайно людно. Водії рейсів міжнародного сполучення, яких прийнято називати далекобійниками, нервували та пильно стежили за колегами, адже готувалися до старту регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності водіїв АсМАП України.
<P>Для участі у змаганнях приїхали 27 водіїв-міжнародників Рівненської та Волинської областей. Щоправда, побачити одразу всіх можна було лише на відкритті та закритті свята. Весь інший час далекобійники були розділені на дві групи. Коли перша виконувала теоретичну частину завдань, друга — демонструвала строгому журі свої практичні навички та навпаки.
<P>— А можна, я пересяду до всіх? — запитує кремезний представник рівненської команди, якому довелося заповнювати бланк з тестами прямісінько перед очима журі. — Тут якось незатишно…Чоловіки сміються, а рівнянин, наче учень, просить їх посунутися й всідається поміж іншими учасниками. Сміх стихає, й перша група продовжує старанно вчитуватись у запитання.На майданчику для практичних занять учасників змагань помітила одразу — вони, у спеціальних червоних кепках, пильно приглядалися, як виконують вправи суперники. Багато хто нарікав, що змушений долати перешкоди не на своїй машині.
<P>— Я сам навряд би сюди приїхав, але шеф сказав. Треба, значить треба, — розповідає іншому учаснику водій ковельського ПП “Філінський” Юрій ЧУБАЙ. — Моя машина в рейсі, а я тут. Шкода, до того керма вже звик, та й сама машина — як рідна.
<P>А тим часом його колега вже займає місце у синьому Volvo й готується до старту. За вимогами конкурсу треба виконати водіння “змійкою”, заїзд “заднім ходом”, подання під завантаження/розвантаження та показати точність паркування по лінії “stop”/проїзд тунелю.
<P>— Деякі учасники, як-от, наприклад, частина ковельчан, використовували своє авто, — розповідає генеральний директор ТзОВ “КамАЗ-Транс-Сервіс” Сергій ЧАЛИЙ. — Інші їздили на наших Volvo та Scania. Загалом на етапі представлено багато рівненських перевізників. Честь нашої області захищає 16 водіїв-професіоналів.
<P>— Справді, водій-міжнародник повинен бути професіоналом, — додає генеральний спонсор змагань, директор Рівненської філії СК “Універсальна” Наталя БЕЛЕЛЯ. — Адже він представляє країну за кордоном. Наша страхова компанія — одна з найкращих в Україні, тому цілком логічно, що ми підтримуємо найкращих — перевізників-міжнародників.
<P>З нею погоджується й директор ТзОВ “ДП Рівнетрансекспедиція” Ігор ГОРДІЄВИЧ. Його хлопці теж сьогодні змагаються.
<P>— Для них це щось нове, — говорить Ігор Гордієвич. — Адже зазвичай їздять на “Мерседесах”, а тут сіли за кермо Scania. Але перемога — це трішки знань, трішки вмінь та трішки фортуни. Стосовно першого й другого — впевнений, побачимо чи сьогодні пощастить.
<P>Але не пощастило. Адже всі три призові місця зайняли представники однієї команди — рівненського ТзОВ “КамАЗ-Транс-Сервіс”: Володимир Хомич (перше місце), Сергій Перець (друге) та Микола Суздальцев (третє).
<P>За приз глядацьких симпатій боролися двоє водіїв — наймолодший та найстарший учасники змагань.
<P>— Микола Філінський з ПП “Філінський” — наймолодший учасник, йому лише 24 роки, — розповів головний суддя змагань, заслужений працівник транспорту України, директор Навчально-консультаційного центру АсМАП України Сергій КОКОТ. — Але молоді у нашій справі багато, а от ветерани — рідкість. Тому приз глядацьких симпатій ми віддали Тарасові Антипову з “ДП Рівнетрансекспедиція”. Він 1943 року народження.
<P>Переможці регіонального етапу поїдуть захищати честь області на Всеукраїнський етап, який відбудеться у жовтні, до Дня автомобіліста.
<P>Ірина НИЧИПОРУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса